Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Nordowi Môl - nowy album Kiev Office

Nordowi Môl, Kiev Office, rock, alternative rock

Kiev Office to gdyńska formacja wykonującą rock alternatywny nawiązujący do tradycji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Grupa, muzycznie i tekstowo, eksploruje różne mitologie regionów Polski; na styku współczesności, przeszłości oraz tego, co stanowi o korzeniach ich mieszkańców. Kiev Office mają za sobą ponad 200 koncertów w kraju i zagranicą – między innymi: Open’er, Jarocin Festival, występy na trasach z Nomeansno, Schizmą, liczne koncerty zagraniczne.

Siódmy album tria pt. „Nordowi Môl”, poświęcony jest opowieściom związanymi z rybackimi tradycjami Pomorza. Legendy o zatopionych osadach, wielopokoleniowych maszoperiach, trudzie życia w zapomnianych regionach północnej Polski łączą się tu ze współczesnym spojrzeniem na tożsamość kaszubską. Grupa reinterpretuje też z powodzeniem tradycyjne utwory – począwszy od tekstów Hieronima Gołębiewskiego skończywszy na tradycyjnych pieśniach rybackich z okolic Jastarni.

Hasło ‘obyś żył w ciekawych czasach’, przewijające się przez melodyjne, pełne mantrycznych repetycji utwory, skłania do niepokoju, refleksji i zatracenia się w nieokiełznanym tańcu. Wydawcą albumu jest gdyńskie stowarzyszenie „Halo Kultura”.

SKŁAD:

Michał Miegoń - Wokal, Gitara, Syntezator

Marcin Lewandowski - Wokal, Bass

Krzysztof Wroński - Perkusja

Dyskografia Kiev Office:

2009 – „Jest Taka Opcja”

2011 – „Anton Globba”

2013 – „Zamenhofa”

2014 – „Statek Matka”

2017 – „Modernistyczny Horror”

2018 – „Alarm Dla Gdyni. X Lat”

2020 - "Nordowi Mól"

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły