Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Nowy album UK Decay

Legendarny prekursor rocka gotyckiego, UK Decay, na początku przyszłego roku zamierza wydać nową płytę. Grupa jest w studio po raz pierwszy od 30 lat. Na płycie ma się znaleźć trochę niewydanego wcześniej materiału, ale przede wszystkim nowe piosenki. Trzy z nich zostały już nagrane i zespół wykonywał je testowo kilka razy na różnych imprezach pod koniec tego roku. Utwory maja być jak najbardziej aktualne, dotykać spraw politycznych, jednocześnie posiadając mroczne zacięcie. Płyta jest ukończona w 25%, a pierwsze konkretne informacje mają ukazać się na początku przyszłego roku.
UK Decay - jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki gotyckiej. Grupa ta obok Siouxsie And The Banshees, The Sisters Of Mercy czy deathrockowych Christian Death i The Cult wytyczała ścieżki muzyki dark. Grupa powstała w Luton z popiołów innego lokalnego projektu zwanego The Resistors, w którego skład wchodzili Steven "Abbo" Abbot (gitara elektryczna), Steve Harle (perkusja), Paul Wilson (wokal) i Martin "Segovia" Smith (gitara basowa).
21 lutego 1981 roku w czasopiśmie muzycznym Sounds ukazał się artykuł o belgijskim koncercie grupy UK Decay pod tytułem "The Face Of Punk Gothique" napisany przez Steave'a Keatona. Artykuł kończy się stwierdzeniem, iż grupa ewoluuje tak szybko, jak "Obcy" na statku Nostromo dając nowy, "gotycki" obraz muzyki punkowej, który nieźle się zapowiada. Taki przekaz artystyczny szybko zyskał rzesze sympatyków, a słowo "muzyka gotycka" przyjęło się na stałe.
Komentarze
Zahemiel : Mniam, mniam, mniam:).
HardKill : Już zacieram rączki http://www.clanofxymox.com/images/xydial.g...
Teufel : Rewelacyjny news, już się nie mogę doczekać nowego materiału!!!
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły