Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Jesu - Lifeline (EP)

Po odejściu z Napalm Death wieki temu, Justin Broadrick zajmował się niejednym projektem, z których, bez wątpienia, najbardziej znany jest wciąż Godflesh. Od 2004 roku wydaje regularnie płyty pod szyldem Jesu. Jest to rewelacyjny ambientowo-industrialny post-metal/rock. EPka "Lifeline" to najlepszy materiał Broadricka od czasu dużego albumu "Conqueror" oraz "Infinity" z 2009 roku, które jest dosłownie mówiąc przydługawe.
Właściwie jest to muzyka mało agresywna, poruszająca się w powolnym tempie. Posiada niepowtarzalny nastrój, podkreślony przez miękki i delikatny głos Broadricka. Na pierwszy rzut ucha kompozycje są do siebie mocno podobne, zlewając się w jedną, piękną całość, wprowadzając słuchacza w kołyszący, podwodny trans.

Muzyka Jesu nie jest narzucająca, można w pewnym sensie traktować ją jak muzykę tła, ponieważ jest usypiająca. Cenię ten projekt przede wszystkim za melancholijną atmosferę i ładne melodie. Jest to muzyka zagrana jakby ot tak, bez wysiłku, bez potrzeby udowodniania czegokolwiek. Nie ma mowy, aby trafiła w gusta szerokiego odbiorcy. Jest specyficzna, mało efektowna, nie przebojowa, awangardowa.

Tracklista:

01. Lifeline
02. You Wear Their Masks
03. Storm Comin' On
04. End of the Road

Wydawca: Hydra Head (2007)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły