Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Iscariota - Historia Życia

Pół Na Pół, Historia Życia, Piotr Piecak, Iscariota, Dominik Drulik, Piotr Zapart, Tomasz Dudziński, Justyna Szatny, Turbo, Roman Kostrzewski, Kat, Piotr Radecki, Krzysztof Pistelok, Piotr Brzychcy, Kruk, heavy metal, rock and roll

Oj, dużo wody w Brynicy upłynęło od poprzedniej płyty Iscariota. Siedem lat po premierze "Pół Na Pół" udało się jednak wydać jej następcę w postaci albumu "Historia Życia", z którego cztery utwory pojawiły się już na wydanych w międzyczasie EPkach. W tym okresie w zespole odbyła się rewolucja i pozostał w nim tylko Piotr Piecak i to co ciekawe już nie na perkusji tylko na wokalu. Ciągłość Iscariota jest jednak zachowana również z tego powodu, że powrócił pierwotny gitarzysta Dominik Drulik. Skład uzupełniają Piotr Zapart na basie, Tomasz Dudziński perkusja i Justyna Szatny klawisze.

Jak więc poradził sobie Piotr jako śpiewak i autor tekstów? Moim zdaniem wyśmienicie. Melodyjne, heavy metalowe wokale idealnie komponują się z gitarami, są powyciągane i przebojowe. Tak samo zresztą jak całość muzyki. To jest taki klasyczny heavy metal, podobny może trochę do Turbo. Riffy są szybkie i ciężkie, a zarazem przepełnione rockandrollowym pazurem. Gitary cisną elegancko wspomagane energiczną perkusją. Do tego solówki i motywy klawiszowe, które, zdarza się, że wychodzą na pierwszy plan. Szczególnie mam na myśli fragment w "Publiczny Wróg". Dodając do tego fakt, że kompozycje są chwytliwe i porywające, mamy właściwie spojone wszystkie składniki do stworzenia znakomitej płyty.

Ja po prostu lubię taki heavy metal z jajem i jak jest dobrze zagrany to zawsze do mnie trafia, niezależnie od tego czy słyszałem już coś podobnego sto czy tysiąc razy. A tu są super hiciory akie jak "Obietnica (Niewinnym Kłamstwem Okraszona)": "Karmiony obietnicą dnia niewinnym kłamstwem wbijam gwóźdź.", czy mój ulubiony "Publiczny Wróg": "Jestem tak bardzo blisko, a Ty nie widzisz mnie. Dotykam Twojej duszy, bo to najczulszy nerw.". Bardzo fajny jest też "Rzeka Zapomnienia" i zaczynający się delikatnie "Celtycki Chłód", gdzie nagle pojawia się znajomy wokal Romana Kostrzewskiego. Zresztą z Kata zaangażowane są większe posiłki, bowiem swoje solówki na tej płycie zmajstrowali Piotr Radecki i Krzysztof Pistelok. Kolejnym solówkowym gościem jest Piotr Brzychcy z formacji Kruk.

Pozostałe kawałki również się bronią i płyta jest bardzo fajna w całości. Oby więcej takich.

 

Tracklista:

1. Intro (Holokaust)
2. Gdański Portowy Świt
3. Obietnica (Niewinnym Kłamstwem Okraszona)
4. Publiczny Wróg
5. Człowiek Nietoperz
6. Celtycki Chłód
7. Historia Życia
8. Rzeka Zapomnienia
9. Legion

Wydawca: Iscariota (2014)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły