Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

InnerSphere - Amnesia

InnerSphere, MetalGate, Amnestia, death metal, melo-death w stylu In Flames, Septic Flesh

InnerSphere to czeski zespół z Pilzna, który istnieje od 2015 roku. Najpierw samodzielnie wydali EP, a następnie udało się nagrać album i opublikować go pod kuratelą rodzimej MetalGate. Płyta nosi tytuł „Amnestia” i utrzymana jest w klimacie melodyjnego death metalu. Nie jest to jednak żywiołowy melo-death w stylu In Flames, tylko taki smutny, o mocnym doom metalowym zabarwieniu.

Brzmienie gitar i wokalu jest więc brudne, a riffy cięższe niż szybsze. Głęboki growling dopełnia takiego studnianego efektu, bo cały dźwięk zdaje się być osnuty mgłą i dudniący. I z tego wyłaniają się właśnie gitarowe melodie, czasem idące nisko przy ziemi, a czasem czystsze  i bardziej solówkowe. Spod gitarowej skorupy dobrze wyłania się też brzdęk basu, a w „Asylum” natkniemy się nawet na orkiestralizacje. Nadają one dobrego klimatu i chyba szkoda, że nie zdecydowano się pójść bardziej w ta stronę, tak na modłę Septic Flesh.

O ile samej muzyki InnerSphere słucha się przyjemnie, to utwory nie robią jakiegoś większego wrażenia. Na pewno na czoło rzuca się „Black Forest”. Numer od początku żwawy, z chwytliwym czystym refrenem. Takim apogeum narastającej atmosfery jest, wspomniany już „Asylum”. O efektach już pisałem, a są jeszcze chóralne wokale i moc w gitarach. Oba są to zupełnie inne kawałki od grobowego „Amnesia”, w którego nastrojowości uczestniczy delikatność czystych gitar w kontraście z charczącym domowo wokalem. Jeśli dodać do tego instrumentalne, akustyczne zakończenie, z bębenkami, którym jest „Deceased”, mamy obraz płyty pozwalającej na sobie na zróżnicowanie, choć okrytej jednorodną barwą. InnerSphere poszukuje rozwiązań w ramach swoich, wytyczonych standardów i wychodzi im to całkiem przyzwoicie. Muzycznie jest to dobra płyta, poukładana i dająca takie death metalowe ukojenie. Na to jest nastawiona i z tego powodu spokojnie można jej posłuchać.

Tracklista:

01. Proem
02. Shape the Nihilism
03. Black Forest
04. Tell Me
05. Asylum
06. Presence
07. Amnesia
08. Impure
09. When the Empire Falls
10. Deceased

Wydawca: MetalGate (2018)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły