Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

InnerSphere - EP

InnerSphere, Amnesia, EP, death metal, doom metal, MetalGate

InnerSphere to zespół, który już pojawił się na łamach Dark Planet przy okazji wydania swojego debiutanckiego albumu „Amnesia”. Tym razem zaproponowali nam spojrzenie wstecz i przysłali swoje pierwsze Ep, zatytułowane po prostu „EP”. Publikacja jest niezależna, ale starannie wydane, z okładką opatrzoną w teksty i zdjęcia. Zawiera cztery death metalowe utwory plus krótkie intro, nazwane tutaj prologiem.

Jest to death metal melodyjny i niezbyt agresywny. Zespół stawia na klimatyczność swoich numerów, co widoczne jest w bardziej w wolnym oraz mającym akustyczne fragmenty i doomową atmosferę „Inner Sphere”, ale takie bardziej stonowane fragmenty występują również w „Creation”. Pokryte jest to grobowym lub wrzaskliwym i żywiołowym growlingiem jak w najbardziej przebojowym „Thread”. Ten, prowadzący tytułową nicią wprost do grobu, numer, ma chwytliwy i poparty fajną basową zagrywką, refren, a w dalszej części również harmonijną solówkę.

W krótkim materiale zaprezentowane zostały więc różne style, a wszystkie jawią się obiecująco i udanie. Nagrania nie poszły w próżnię i zaowocowały współpracą z MetalGate i wydaniem płyty, na której zespół poszedł bardziej w te ponure niż ekspresyjne dźwięki, ale o tym można przeczytać już w osobnym artykule.

Tracklista:

1. Prologue

2. Thread

3. Creation

4. Inner Sphere

5. Distant Space

Wydawca: InnerSphere (2016)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły