Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Inhumanity - Pre-Production Demo 2014

Inhumanity, Tom D., Pre-Production Demo 2014, death metal, Krisiun

Inhumanity to białostocki projekt, którego autorem jest Tom D. obsługujący wszystkie instrumenty i jak zapomniano dodać w okładce, nie tylko instrumenty, bowiem jest tu trochę efektów specjalnych i ewidentnie nieprawdziwa perkusja. Muzyka jest instrumentalna i jak sugeruje okładka, kosmiczna. Wskazuje na to właśnie ta jej elektroniczność i przy odrobinie dobrej woli można odnaleźć spójność dźwięku i obrazu. Mimo to całość niezbyt przypadła mi do gustu i nie uważam, żeby była to interesująca pozycja.

„Pre-Production Demo 2014” to trzecie demo Inhumanity. Jest to dość intensywny w swojej konsystencji death metal, ale ma on w sobie wiele wad. Po pierwsze od muzyki instrumentalnej oczekiwałbym większej wirtuozerii instrumentalnej. Gitary muszą zastąpić wokal i zachwycić czymś ponadstandardowym. Tymczasem tutaj mamy same riffy bez solówek. No dobra na zakończenie „Al” i „Soul Cube” są takie króciutkie partie solowe, ale trudno by było nazwać je solówkami. Indywidualny motyw gitarowy pojawia się też w „The Ongoing Binary” i „Cyberspace Dwelling”, ale to wszystko są formy szczątkowe. Poza tym cały czas są tylko ciężkie riffy, gęsto zaprawione tym nieszczęsnym automatem perkusyjnym. I tutaj dochodzę do sedna sprawy, bowiem o ile gitary, mimo braku jakiegoś większego artyzmu w sumie są w porządku, to ta perkusja jest straszna, głównie ze względu na fatalne, plastikowe brzmienie, ale i ogólnie przez to, że tak bardzo słychać, że to jest komputer. Nawala to i łomocze bez przerwy i męczy człowieka. W ogóle całość ma bardzo słabe brzmienie, również gitary są jakieś takie kartonowe. Nie ma tu głębi, nie ma mocy, nie ma basu. To znaczy bas, jako instrument, jest i czasem nawet dobrze go słychać, ale niezbyt ratuje to sytuację.

Same gitary dają radę, Tom rzeźbi szybkie i techniczne riffy, rzekłbym, że w stylu Krisiun, ale tu ewidentnie brakuje gitary solowej i perkusisty. Nie uważam również aby była to muzyka, która zasługiwałaby na bycie instrumentalną. Całościowo więc stwierdzam, że nie jest to zbyt udana inicjatywa.

 

Tracklista:

1. Al
2. Biomech
3. The Ongoing Binary
4. Through The Infinite
5. Soul Cube
6. Cyberspace Dwelling

Wydawca: Inhumanity (2014)

Ocena szkolna: 3+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły