Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Inflexible - Progress By Hatred

Inflexible, hardcore, Progress By Hatred, Youth Culture, metal

Inflexible to łódzki zespół hardcoreowy istniejący w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych i zahaczający też o dwudziesty pierwszy wiek. „Progress By Hatred” to ich pierwszy materiał, który został wydany na kasecie przez warszawską wytwórnię Youth Culture. Okładka, a także teksty mają taką wojenną konwencję, co zazwyczaj jest domeną zespołów metalowych, ale też i w muzyce Inflexible ten metalowy ciężar jest wyraźnie odczuwalny.

Zaczyna się katastroficznym w swojej przepowiedni intrem, a potem jest jeszcze bardziej dołująco. Wszędzie siły zła i straszna wojna, a cała nadzieja w rycerzach, których wprawdzie prowadzi nienawiść, ale jednak to oni mają uratować naszą planetę. Na skutek powiązania tekstu ze zdjęciem można też wykonkludować, że tymi rycerzami są sami członkowie zespołu, bo to właśnie oni mają na dłoniach iksy, które zdobią również tarcze rycerzy. Przy okazji dodam, że okładka jest bogata w dokumentację tekstową oraz zdjęciową i ogólnie jest ładnie wydana.

Brzmienie natomiast jest przytłumione, ale takie chyba miało być, biorąc pod uwagę również powolność grania i nisko dudniący wokal. Wszystko przesuwa się bardzo topornie i szczególnie wokal razi ociężałą zawiesiną i gruboskórnie wisi nad muzyką, co wcale nie prezentuje się korzystnie, a jest wręcz męczące. Nie jest to dobry punkt programu, ale niczym nie imponują również instrumenty. Materiał jest surowy i bardzo prosty, na podstawowym, szkolnym poziomie.

Tracklista:

1. Legend Of The Nathania
2. Demon Is My Brother… …Hate Is My Destiny…
3. Progress By Hatred
4. One Bastard Less
5. My Path To The Light
6. Darkness
7. No More Chance
8. Know It

Wydawca: Youth Culture (1997)

Ocena szkolna: 3

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły