Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

In Flames - Clayman

In Flames, Colony, Clayman, death metal, melo-death

Rozpędzony, przeżywający swoje najlepsze czasy, In Flames, nie potrzebował wiele czasu, aby powtórzyć, a nawet przebić sukces „Colony”. Dla wielu „Clayman” jest najlepszym dziełem w dorobku Szwedów, a na pewno tym wieńczącym pewien okres w twórczości zespołu. Zrobione zostało to więc z odpowiednim przytupem.

A o ten najłatwiej na początku. Największymi hitami na płycie są trzy pierwsze utwory, choć każdy z nich jest inny. „Bullet Ride” gra na kontrastach, a melodyjne wersy wyłaniają się z delikatniejszych fragmentów. Cały jedną wielką lawiną melodyjnego death jest „Only For The Weak”, a „Pinball Map” jest ma chyba najbardziej przebojowy refren z całego podium. Dalej In Flames trzyma poziom i gra muzykę pełną energii, gdzie oprócz pławiących się w ekstazie gitar, prym wiedzie krzyczący zdartym growlem wokal.

Na pewno swoją siłę ma numer tytułowy, chwytają również „Brush The Dust Away”, "Suburban Me" i "Another Day In Quicksand", a „Swim” w ogóle wyznacza nowe wymiary i rekonstruuje układ planetarny, ale są i bardziej wyważone momenty. Trochę depresyjnego relaksu można uświadczyć w „Square Nothing”, choć jest to taka cisza przed burzą, bo w pewnym momencie ten kawałek wybucha energetyczną bombą muzyki i śpiewu. Cały wolniejszy i błądzący w zaświatach jest „Sattelites And Astronauts”, gdzie atmosfera się wzmacnia, a w końcu rozpływa w harmonijnej plątaninie solówek.

Może i „Clayman” jest albumem przewidywalnym, ale myślę, że fani In Flames zostali nakarmieni dokładnie tym czego oczekiwali. Nowe kawałki zostały uszyte zgrabnie i w dobrze opatentowanym stylu, co spotkało się z aprobatą widowni. Na budzące wątpliwości eksperymenty miał przyjść jeszcze czas.

Tracklista:

01. Bullet Ride

02. Pinball Map

03. Only For The Weak

04. ...As The Future Repeats Today

05. Square Nothing

06. Clayman

07. Satellites And Astronauts

08. Brush The Dust Away

09. Swim

10. Suburban Me

11. Another Day In Quicksand

Wydawca: Nuclear Blast (2000)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły