Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Hypocrisy - Hypocrisy

Hypocrisy Destroys Wacken, The Final Chapter, Hypocrisy, death metal

Mieli kończyć, mieli się rozpadać, a ostatecznie nic z tego nie wyszło. Najpierw koncertówką zniszczyli Wacken, a już dwa lata po „The Final Chapter” gotowa była nowa płyta zatytułowana „Hypocrisy”. Hypocrisy nie straciło nic ani ze swojej werwy, ani melodyjnego klimatu i ku uciesze fanów otworzyło nowy rozdział swojej historii.

 

Jeżeli chodzi o styl to zupełnie nic się nie zmieniło. Na „Hypocrisy”, starym sposobem, zamieszczono różne, w swym wyrazie, kawałki. Na początku pojawia się największy szlagier w postaci „Fractured Millenium”. Jest to katastroficzna pieśń o zagładzie Ziemi, która porywa, podsycaną klawiszami, atmosferą i paranoicznym wrzaskiem w refrenie. Mimo ciężkości tego kawałka, urzeka on melancholią i wyzwala emocje. A tych emocji nie brakuje także w dalszej części płyty. Szczególnie w takich rozciągłych pieśniach jak „Elastic Inverted Vision” czy „Until The End”. Hypocrisy zwalnia, dopieszczając jednocześnie swoją muzykę atmosferyczną melodyjnością i pewnego rodzaju smutną harmonią, która brnie rozległymi i gęstymi strumieniami.

Zupełnie inaczej prezentują się takie numery jak „Apocalyptic Hybryd”, „Fasion Programmed Minds” i najbardziej siekący „Time Warp”. Hypocrisy nie wyzbywa się w nich swojego płynnego brzmienia, ale uderza znacznie szybciej i można powiedzieć, że bardziej deathowo. Ogólnie jednak znacznie więcej tu tej rozległej przestrzeni niż rzezi, o czym świadczą też te bardziej wypośrodkowane numery jak „Elastic Inverted Vision” czy bardzo umelodyjniony „Paranormal Mysteria”.

„Time Warp” jest takim przerywnikiem wyrywającym ze stanu błogości, bo, oprócz niego, to im dalej, tym bardziej robi się spokojnie. Aż dobrze, że ta płyta kończy się na „Paled Empty Sphere”, bo obie ostatnie pozycje są już wyraźnie przynudzające. Jak by tak dalej poszło to jeszcze ze dwie piosenki i mielibyśmy balladę. Tak mamy płytę bardzo dobrą, z perspektywą na dalszy rozwój zespołu.

 

Tracklista:

01. Fractured Millennium
02. Apocalyptic Hybrid
03. Fusion Programmed Minds
04. Elastic Inverted Visions
05. Reversed Reflections
06. Until The End
07. Paranormal Mysteria
08. Time Warp
09. Disconnected Magnetic Corridors
10. Paled Empty Sphere

Wydawca: Nuclear Blast (1999)

Ocena szkolna: 5-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły