Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Hell's Coronation - Morbid Spells

Hell’s Coronation, Morbid Spells, Under The Sign Of Garazel Productions, Black Death Production, doom metal

„Ave Sathanas!” Na początku roku ukazała się nowa EPka Hell’s Coronation „Morbid Spells”. Materiał zawiera dwa długie podziemne przejścia plus intro i outro, a o jego objawienie zadbały wspólnie Under The Sign Of Garazel Productions i Black Death Production. Uzbrajam się więc w pochodnię oraz krzyż odwrócony i schodzę w czeluści.

Im głębiej tym straszniej. Coś delikatnie zgrzyta, zaczynają mnie muskać podziemne prądy powietrza, a w pewnym momencie dochodzi daleki odgłos bębnów, a potem nawet jakiś charkotliwy głos. Czyżby to był On? Atmosfera staje się coraz bardziej napięta, aż w końcu docieram do powolnego strumienia czarnego doom metalu. Zanurzam się w nim i wpadam w hipnotyczny trans prowadzony przez miarowe gitary, rytmiczną perkusję i rozbrzmiewający ponurą zawiesiną klawisz. Nadaje on tu niesamowitego klimatu, a także dodatkowej płynności całemu temu posępnemu orszakowi.

O efekt grozy dba również funeralny wokal. Rozciągnięty wrzask wyznacza kierunek marszu, ale robi to w symbiozie z gitarami, przez co wszystko wydaje się stopione i zespolone w jeden, idący ku zatraceniu byt. Byt, którego stałem się nierozłączną częścią. Nawet nie zauważyłem, że już dawno zgubiłem pochodnię, bo nie jest mi do niczego potrzebna. Brodzę w ciemności i jest mi w niej błogo i dobrze. Szkoda tylko, że tak krótko. Klawiszowy oddech zgniłej duszy oznajmia koniec wycieczki. Chyba właśnie umarłem.

Tracklista:

1. Dead Speech Spectrum
2. Blasphemous Bells
3. Vatican Carcass Under The Ax
4. The Last Breath Of A Rotting Soul

Wydawca: Under The Sign Of Garazel Productions/Black Death Production (2021)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły