Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Video :

Half Light - Bitter Paris

W internecie można już zobaczyć teledysk do nowego singla toruńskiego zespołu Half Light zatytułowanego „Bitter Paris”. Utwór promuje ich najnowszą, trzecią już płytę „Black Velvet Dress”, która trafi na półki sklepowe 22 października 2012 roku. Na krążku znajdzie się 11 autorskich utworów opartych na subtelnej i oryginalnej elektronice, ozdobionych rockowymi brzmieniami gitary i naturalnym męskim głosem. Grupa muzyczna Half Light powstała w maju 2009 roku z konfiguracji energetycznej dwóch muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego i klawiszowca Piotra Skrzypczyka.
Aby w pełni tworzyć muzyczną konstelację do składu dołączył gitarzysta Krzysztof Marciniak. I tak powstał Half Light. 1 lutego 2010 roku odbyła się premiera pierwszego singla „Take My Hand”. Do utworu nakręcono również teledysk zrealizowany m.in. na plażach Normandii. Kolejnym singlem był utwór „My Mary”, który promował nadchodzącą płytę zespołu zatytułowaną „Night In The Mirror”. 29 sierpnia 2011 roku Half Light wydał drugą płytę pt: „Nowe orientacje”, która oparta jest na kompozycjach legendarnego debiutu Republiki „Nowe sytuacje”. Płytę promowały single „Halucynacje” oraz „Śmierć w bikini”.
„Kompozycję „Bitter Paris” napisaliśmy pod wpływem genialnego, naszym zdaniem filmu Romana Polańskiego „Gorzkie gody” (Bitter Moon). Postanowiliśmy zrobić własny opis szalonej namiętności, która doprowadza do rozpadu związku i degradacji osobowości kochanków. W piosence gościnnie wziął udział nasz przyjaciel, Francuz Krys Oann, który swoją melorecytacją nadał utworowi francuskiego kolorytu” - mówią członkowie zespołu.
Teledysk do utworu "Bitter Paris" możecie zobaczyć tutaj.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły