Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Grimcult - Revelations Of Sinister Flame

Grimcult, R.Hate, Odour Of Death, Nobody, Revelations Of Sinister Flame, Kolan, Antisemitex, Putrid Cult, black metal

Grimcult to solowy projekt R.Hate z Odour Of Death, który tutaj przyjmuje pseudonim Nobody. Jego istnienie objawiło się całkiem niedawno poprzez EP „Revelations Of Sinister Flame”, które przez autora zostało w całości nagrane samodzielnie. Wyjątkiem jest intro „Welcome To Void”, które spreparował Kolan, również z Odour Of Death, a także Antisemitex. Oprócz tego w programie jest, również klimatyczne zakończenie i pięć black metalowych, leśnych hymnów. Wydawcą płyty jest Putrid Cult.

Te klawiszowe dźwięki są początkiem objawienia, które dopiero pozwoli nam wejść w złowieszczy ogień, wyciągnąć z niego całą potęgę oraz mądrość i oświetlić nimi swoją ścieżkę boleści, którą pójdziemy poprzez mroczne obrzędy. Zawrzemy przymierze z diabłem, zerwiemy zgniłe kajdany życia i utkniemy w martwym śnie, a wszystko to w snującej się mgliście melodii rytualnego black metalu. Muzyka Grimcult jest przytłumiona i okryta klawiszowym mrokiem, który jednak spełnia rolę scenografii, czasem nawet intensywnej, ale nie wyłania się jako współprowadzący poprzez głuszę. Przewodnikiem po pogrążonej nocą kniei są gitarowe riffy, zazwyczaj nieśpiesznie sunące między drzewami, choć czasem i dostające mocniejsze wsparcie perkusji. Trochę popędzimy na oślep, trochę się poskradamy. Czyli jak to zazwyczaj bywa nocą w lesie.

Wokal do tego jest rozpaczliwy, ale zdarty i oddalony, a w wielu miejscach nawet zrozumiały, co oczywiście jest najbardziej widoczne w polskojęzycznym „Przymierze”. Dobrze wtapia się w gitary, przez co nie tylko nadaje grozy, ale i dodatkowo upłynnia przekaz, który całościowo rozlewa się harmonijnie i czyni wędrówkę wartką i atrakcyjną.

Aż tu nagle las się kończy. Wychodzimy na jakąś wielką odkrytą przestrzeń, gdzie spotykamy tajemniczą nimfę, wiedźmę, a może królową, która przemawia do nas tak jakby obiecywała nam teleportację w kosmos. Ale to już trzeba się budzić. Kto wie, może w następnym odcinku…

Tracklista:

1. Welcome To Void
2. Revelations Of Sinister Flame
3. Przymierze
4. Maze Of Madness
5. Rotten Chains Of Life
6. Death Dream
7. Conclusion

Wydawca: Putrid Cult (2020)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły