Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Gorguts - The Erosion Of Sanity

The Erosion Of Sanity, Gorguts, Roadrunner Records, death metal

„The Erosion Of Sanity” to druga płyta kanadyjskiego Gorguts. Została wydana w 1993 roku przez Roadrunner Records. Przekazuje ona bagienną dawkę stęchłego death metalu, ubraną w niskie, ale poplątane gitary i przepełnioną przerażającymi tekstami, w dużej części o obłąkaniu i eksperymentach paramedycznych.

Muzyka jest niska i bulgotliwa. Gitary mocno pracują, ale trzeba się skupić, żeby się w tym rozeznać. To dlatego, że klimat jest rozmazany, a dźwięków dużo i mogą się one zlewać. Bas i perkusją są stopione z riffami i wszystko sprawia wrażenie wręcz takiego przytłumienia. To samo jest z rykliwym wokalem. Tak więc, aby dobrze się wgryźć w „The Erosion Of Sanity” trzeba poświęcić jej trochę uwagi, odkrywając ukryte ścieżki obślizgłych utworów.

A w tych dzieje się sporo. Gorguts dużo kombinuje gitarowo, grając w sumie techniczną muzykę. Dużo tu dusznej głębi, łupiącej ciężkości i świdrujących solówek. Jest raczej szybko, choć bez rekordów, ale za to jest potwornie ciężko. Płyta miażdży atmosferą, jakby wisiał nad nią jakiś trujący opar. Dobrze do tego pasują opowieści o szalonych odkrywcach, którzy tworzą nowe istoty z martwych szczątków lub dokonują tragicznych w skutkach przeszczepów organów.

Kawałki można rozpoznawać po refrenach, ale to jest taka płyta, którą słucha się jako całość i nie ma sensu skupiać się na tytułach. Ma spójną koncepcję i równy poziom. Nie ma w niej ekstrawagancji i przeznaczona jest dla ryjących pod ziemią death maniaków.

Tracklista:

1. With Their Flesh, He’ll Create
2. Condemned to Obscurity
3. The Erosion of Sanity
4. Orphans of Sickness
5. Hideous Infirmity
6. A Path Beyond Premonition
7. Odors of Existence
8. Dormant Misery

Wydawca: Roadrunner Records (1993)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły