Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Goldenseed- The War Is In My Mind

Goldenseed, Gabriele Pala, progressive rock, progressive metal, metal, The War Is In My Mind, ambient, Stian Culto, Occultus, Mayhem

Goldenseed to jednoosobowy projekt pochodzącego z Włoch gitarzysty Gabriela Pali. Jest to przede wszystkim muzyka gitarowa, choć nie brak tu całej masy efektów i dodatków elektronicznych, co odróżnia ją od typowej wirtuozerskiej płyty.  Wydany w styczniu tego roku "The War Is In My Mind" to już trzeci album tego artysty. Obsługuje on wszystkie gitary, które widnieją w jego rekach na okladce, a także bas i komputer. 

 Perkusja jest zrobiona właśnie komputerowo. Muzyka jest jego wizją i ciężko jednoznacznie określić gatunek muzyczny, w którym sie porusza. Właściwie tak konkretnie byłoby to niemożliwe, gdyż jest to mieszanka wielu stylów. Podstawowy klimat oscyluje gdzieś na granicy progresywnego rocka i metalu, jednak przerózne dodatki elektroniczne urozmaicają tą muzykę i rozmywają ją trochę w świat ambientu i melancholii. Sama gra nie jest skoncentrowana na szaleńczych tempach, połamanych solówkach i riffowych galopadach. Wszystko zmierza raczej do wytworzenia klimatu, wpędzenia słuchacza w jakąś taką otchlań. Całość kojarzy mi się z kosmosem, wedrówką po tajemniczych światach i odległych planetach. Podpowiadają to tytuly utworów, pełne tajemniczych skrótów i cyfr. Zresztą drugi kawałek jest zatytulowany "Kosmos 233", a wszystko to do siebie pasuje i tworzy taką odległą odyseję. 

Muzyka prawie w całości jest instrumentalna. W dwóch kawałkach pojawiają się wplecione sporadyczne szepty i pomruki. Regularny tekst ma tylko ostatni "(Dead) On The Road" gdzie gościnnie występuje Stian Culto, znany jako Occultus z zespolu Mayhem. Mimo to, stylistycznie ten kawałek nie odbiega wcale od całości. Płyta ma spójną i określoną koncepcję. 

Tracklista: 

01. The R38 Class

02. Kosmos 2330

3. A Million Random Digits

04. Aragonite Sea

05. Blindness

06. An Homage To frank

07. The Enhancer Trap

08. XTP3

09. G1S Transition

10. The Cathedral Of Incarnation

11. (Dead) On The Road 

Wydawca: SG Records (2012) 

Ocena szkolna: 4 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły