Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Evildead - Annihilation Of Civilization

Evildead, Juan Garcia, Agent Steel, Annihilation Of Civilization, thrash metal, Rise Above, hardcore

Evildead to stary kalifornijski zespół, którego założycielem był Juan Garcia z Agent Steel. Kiedy jego pierwotna kapela zaczęła dostawać zadyszki i na czas jakiś zawiesiła działalność, rozwijać się zaczął Evildead i w 1989 roku nagrał debiutancki album „Annihilation Of Civilization”. Jest to kawał mocnego thrash metalu jakiego nie powstydziliby się amerykańscy prekursorzy gatunku.

 

Głównym atutem Evildead są gitary. Muzyka jest ciężka, a riffy zwarte i intensywne. Nie ma tu miejsca na żadnego rodzaju pitolenie, tylko przez cały czas łoją ostrym thrashem, takim jaki powinien być właśnie z założenia. Jest szybko, jest głośno i jest agresywnie. Do tego dużo tu przedniej jakości solówek, które są ważnym elementem utworów. Dodają wściekłości tym kawałkom i czynią je bardziej atrakcyjnymi. Te solówki są wręcz najfajniejszymi momentami na płycie.

Muzycznie jest więc bardzo dobrze, tym bardziej szkoda więc, że Evildead nie potrafił stworzyć chwytliwych numerów, które obok świetnych gitar, porywałyby melodyjnymi wokalizami. Kompozycje są poprawne, mają taki może lekko hardcoreowy wokal, ale są dość jednostajne. Wszystko jest dobrze, słucha się tego fajnie, ale do doskonałości po prostu brakuje hiciorów.

„Annihilation Of Civilization” za to z pewnością wyróżnia się okładką. Widać jednak, że pod pozorem piaszczystej plaży czai się zagłada nawiązująca nie tylko do utworu tytułowego, ale i na przykład do „Future Shock”. Trochę polityki, trochę wojny, trochę horroru, spraw społecznych i tych bardziej przyziemnych, to taki tematyczny misz masz w jakim porusza się Evildead.

Do reedycji płyty z roku 2004, którą opisuję, dołączono trzy kawałki z EPki „Rise Above”, wydanej niedługo przed „Annihilation Of Civilization”. Mimo, że nagrania te dzieli krótki czas to wyraźnie słychać różnicę w mocy i brzmieniu. Stary materiał nie był jeszcze tak dopieszczony. Na płycie natomiast mamy kwintesencję thrash metalu lat osiemdziesiątych wraz z całą jego wyrazistością i muzyczną ekspresją.

 

Tracklista:

01. F.C.I.-The Awakening
02. Annihilation of Civilization
03. Living Good
04. Future Shock
05. Holy Trials
06. Gone Shooting
07. Parricide
08. Unouthorized Exploitation
09. B.O.H.I.C.A.

Wydawca: Steamhammer (1989)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły