Wracać wciąż do domu Le Guin
Paradoks
Muzyka :

Esben and the Witch na dwóch koncertach w Polsce

Esben and the Witch, post rock, melodic post punk, A New Nature

Mroczne melodie tria Esben and the Witch ponownie zawładną wrocławskim klubem Firlej. Brytyjczycy, którzy skradli serca publiczności zeszłorocznej edycji Asymmetry Festival, zameldują się w stolicy Dolnego Śląska 5 kwietnia 2016 roku. Dzień wcześniej grupa wystąpi w warszawskiej Hydrozagadce. Nazwa grupy Esben and the Witch została zaczerpnięta od jednej z duńskich bajek. Nieprzypadkowo. Muzykę Brytyjczyków można określić bowiem jako mieszankę odrealnionego dream-popu z zamglonym post-rockiem i melancholijnym post-punkiem, nad którą unosi się charakterystyczny kobiecy wokal. 

Zespół powstał w Brighton w 2008, a już w 2010 roku podpisał umowę z cenioną wytwórnią Matador (nagrywają dla niej m.in. Shearwater, Perfume Genius czy Sonic Youth). Wszystko wskazuje na to, że trójka muzyków ma szansę stać się wkrótce gwiazdami dużego formatu. Esben and the Witch brzmią hipnotycznie, mrocznie, gęsto i wciągająco. Wielkim fanem nieszablonowej twórczości artystów z UK jest sam Jack Black. 

Zespół wydał do tej pory trzy długogrające albumy, a ostatni z nich, zatytułowany "A New Nature", został nagrany z pomocą znakomitego producenta Steve'a Albiniego (znanego ze współpracy z Nirvaną, PJ Harvey i Neurosis).

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły