Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Entombed AD i Grave na trzech koncertach w Polsce

Entombed AD, Grave, Implode, death metal, death'n'roll, metal

Knock Out Production przypomina, ze już w ten weekend do Polski dotrze znakomita trasa. Na jeden scenie zobaczymy 2 legendy szwedzkiego metalu: ekipy Entombed AD oraz Grave. Jako support zaprezentuje sie groove death metalowe Implode. Na szczęście skończyła się już opera mydlana z Entombed w roli głównej, dotycząca zmian w składzie i prawa do nazwy. Niezniszczalny wariat Lars-Goran Petrov postanowił zakończyć kłótnie z Alexem Hellidem, zebrał pod swoimi skrzydłami kumpli z ostatniego wcielenia legendy (Olle Dahlstedt – perkusja, Nico Elgstrand – gitara, Victor Brandt – gitara basowa), wybrał dla swojej wersji zespołu szyld Entombed AD i zabrał się do pracy, czyli bookowania i grania koncertów.

"Nic nas nie powstrzyma od grania muzyki, jeżdżenia w trasy i headbangingu" – mówił w jednym z wywiadów Petrov. Prawdziwy, wielki maniak death metalu. Oryginalny growling jednej z największych legend death metalu z pewnością uraczy nas na koncercie klasykami z "Left Hand Path" i "Wolverine Blues", które przeplatać będzie numerami choćby z niemiłosiernie odwlekanej płyty "Back To The Front" (okładka autorstwa naszego rodaka Zbyszka Bielaka). Jako, że L-G jest absolutnym wariatem, czującym się na scenie jak w swoim pokoju, możemy być pewni, że koncert będzie niezapomniany. Bez względu na to, co podziało się w Entombed na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy.

GRAVE (Szwecja) death metal: 

Jedni z pionierów szwedzkiego death metalu, należący do aktywnie kształtujących rodzącą się w drugiej połowie lat 80. XX wieku scenę, którą parę lat później zachwycił się cały świat. Może nigdy nie zaszli tak wysoko jak koledzy z Entombed, ale zawsze cieszyli się (i cieszą!) zasłużonym szacunkiem za wierność zasadom, wytrwałe podążanie deathmetalową ścieżką, którą przecież wcale nie jest łatwo kroczyć. Przewodnik jest od początku ten sam – oddany bezgranicznie śmierć metalowi Ola Lindgren. To w jego głowie zrodziły się perły death metalu, jak "Into The Grave", "You'll Never See…", czy "Soulless", dziś stanowiące gatunkowy kanon i wzór do naśladowania dla młodych pasjonatów śmierć metalu, jak i wspaniały powrotny "Back From The Grave", czy inne "grobowe" smakowitości z XXI wieku, choćby "As Rapture Comes" albo "Endless Procession Of Souls", którą Grave wciąż promuje i promować będzie na wspólnym gigu z Entombed AD. Spodziewajcie się genialnie podanego "the best of…" utworów wspaniałego zespołu zrodzonego blisko 30 lat temu na niewielkiej wysepce Gotlandia. Porcji najwspanialszej próby klasycznego, szwedzkiego death metalu.

Zagrają:

ENTOMBED AD (Szwecja) death metal, death'n'roll:

GRAVE (Szwecja) death metal

+

support

Kiedy: 17.10.2014

Gdzie: Kraków - Fabryka, Zabłocie 23

Ceny biletów w Krakowie:

70 zł przedsprzedaż,

80 zł w dniu koncertu

Kiedy: 18.10.2014

Gdzie: : Poznań - Eskulap, ul. Przybyszewskiego 39

Kiedy: 19.10.2014

Gdzie: Gdańsk - b-90, ul. Stocznia Gdańska hala 90B 

Zaprasza Knock Out Productions

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły