NNHMN
Amphi Festival 2020
Muzyka :

Alestorm na trzech koncertach w Polsce

Alestorm, Brainstorm, Troldhaugen, folk metal, metal, heavy metal, power metal

PW Events oraz Knock Out Productions zapraszają na koncerty szkockich piratów z Alestorm. Już we wrześniu Alestorm odwiedzi nasz kraj trzykrotnie, prezentując nam swoje folk / metalowe szanty z albumu "Sunset on the Golden Age", który ukaże się nakładem Napalm Records 5 sierpnia. Koncerty odbędą się kolejno we Wrocławiu (23.09. – Klub Alibi), w Warszawie (24.09. – Klub Proxima) oraz Krakowie (25.09. – Klub Fabryka). Szkoci na europejskiej trasie wspomagani będą przez power metalowy Brainstorm z Niemiec oraz australijski folk / metalowy Troldhaugen.

ALESTORM (Szkocja) - heavy metal, folk metal

BRAINSTORM (Niemcy) - heavy metal, power metal

TROLDHAUGEN (Australia) - folk metal

23.09. 2014 - Wrocław, Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67

bilety:  50zł (do 30.06.), 60zł (przedsprzedaż), 70zł (w dniu koncertu)

24.09. 2014 - Kraków, Klub Fabryka, ul. Zabłocie 23

25.09. 2014 - Warszawa, Klub Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99

bilety: 60 zł (przedsprzedaż), 70 zł (w dniu koncertu)

ALESTORM (Szkocja) heavy metal, folk metal: To oni powinni robić muzykę do "Piratów z Karaibów" albo przynajmniej zagrać w serii jakieś role. Running Wild dawno odszedł od pirackiej estetyki, zaś szkocka załoga Alestorm ani myśli z niej rezygnować. Ich sztandar ma wyeksponowane credo "True Scottish Pirate Metal". Na metalowym oceanie Alestorm żegluje już dziesiąty rok i dokonał w tym czasie trzech skutecznych napaści na narządy słuchu i umysły fanów ciężkiego grania. Czwarty atak na metalową brać, mający tytuł "Sunset On The Golden Age", nastąpi na początku sierpnia 2014 roku. Najpierw wezmą Was przez abordaż, a potem zaatakują ze sceny. Umieją to robić naprawdę świetnie, a do tego w sposób niepozbawiony dużej dawki humoru. Aye!

BRAINSTORM (Niemcy) heavy metal, power metal: Wzorców niemieckiej solidności, niezawodności i siły można podać wiele. W domenie klasycznego heavy metalu, który zamieszkuje pokój zaraz obok power metalu, takim przykładem może być formacja Brainstorm. Przez lata ciągle mylona z łotewskimi popowcami od hitu "Maybe", na czym być może coś tam zyskała i przypadkowo zainteresowała swoim graniem jakiegoś miłośnika słodkich melodyjek i kruchych wokali. Niemiecki Brainstorm kruchy i słaby na pewno nie jest. Łoi metal rasowo, bezlitośnie, świetnie, na przynajmniej dobrym poziomie. Brainstorm przyjedzie do nas promować dziesiąty studyjny krążek "Firesoul", który ukazał się wiosną 2014. Na scenie będzie ogień, tego możecie być pewni.

TROLDHAUGEN (Australia) folk metal: Zestaw uzupełnia wesoła załoga z drugiego końca świata, czyli pochodząca z australijskiej Nowej Południowej Walii grupa Troldhaugen. Ich specjalnością jest folk metal, zaś w tekstach królują trolle oraz inne stwory i obrzędy, które Watykan określiłby jednym słowem – pogańskie. Kwartet ma na koncie dwa single, EP-kę oraz jedną dużą płytę, wydaną w 2012 roku "Ramshackle". Ostatnia pozycja w ich dorobku wydawniczym to singiel z lutego z 2014 roku. Troldhaugen rozprawili się na nim na folkmetalowo z popowym megahitem – "Gimme, Gimme, Gimme" ABBY, któremu nadali wiele mówiący tytuł "Gimme! Gimme! Gimme! (A Troll After Midnight)". Idealna muza, żeby sobie poskakać albo spożyć przy niej piwko!

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły