Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Energia Dźwięku 7 już jutro we Wrocławiu

Energia Dźwięku, Energia Dźwięku 7, alternative, industrial, independent, kraut rock, folk, jazz

Energia Dźwięku to mini festiwal pokazujący nowe terndy w muzyce alternatywnej, z jednej strony prezentując uznanych artystów uchodzących za protoplastów stylu, a z drugiej strony oryginalnych debiutantów o których robi się „głośno”. W tym roku na scenie Energii Dźwięku wystąpi między innymi niepowtarzalna Jarboe, która przez długi czas stanowiła trzon legendarnej formacji Swans - niekwestionowanej legendy gitarowego zgiełku. Bardzo intymny i emocjonalny przekaz, zawarty w jej głosie, bez wątpienia mocno porusza o czym będzie można przekonać się podczas występu we Wroclawiu.

Uź Jsme Doma na przestrzeni lat zdążyli się usytuować w gronie najwybitniejszych przedstawicieli czeskiej awangardy. Ich przekaz to ładunek surrealistycznej liryki dopełniony żywiołową energią, która z pewnością na długo pozostawi ślad w pamięci.

Z drugiej strony wydarzenie promuje debiuty krajowe i zagraniczne, prezentując sylwetki nowych twórców o których zaczyna być głośno. Brytyjska grupa Public Service Broacasting, pomimo faktu, iż debiutancki album wydała zaledwie kilka miesięcy temu - już jest okrzyknęta odkryciem roku na scenie independent . Ich pojawienie się, wywołało lawinę owacyjnych komentarzy w mediach i pociągnęło za sobą dziesiątki wyprzedanych koncertów. Kolejną propozycją tegorocznej edycji Energii Dźwięku jest gorzowski projekt UL/KR, których debiutancki album z roku ubiegłego uznany został przez krytykę płytą A.D. 2012 w polskiej muzyce alternatywnej.

Na festiwalu pojawi się również arcyciekawy skład z Otwocka - Oranżada. Styl z pogranicza kraut-rocka, jazzu, muzyki folk, a niekiedy rodem z westernu, z pewnością będzie nietuzinkowym podkreśleniem różnorodności jaką niesie Energia Dźwięku.

JARBOE (Swans/USA)

UŹ JSME DOMA (CZ)

PUBLIC SERVICE BROADCASTING (UK)

UL/KR (POL)

ORANŻADA (POL)

C.K. AGORA 

Serbska 5a, Wrocław

Bilety:

45zł przedsprzedaż / 55zł w dniu koncertu

przedsprzdaż / rezerwacje : wiftickets@gmail.com 

http://industrialart.eu

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły