Ohlsson
Castle Party 2018
Muzyka :

Electric Chair zmienia nazwę zespołu na SonusVena

Electric Chair, SonusVena, metal, rock, electronic

Grupa Electric Chair zmieniła swoją nazwę na SonusVena. "Abyśmy mogli dalej rozwijać się w obranym przez nas kierunku konieczne było wprowadzenie kilku zmian. Dotyczą one głównie naszej nazwy, czyli tego, z czym jesteśmy kojarzeni. Nie chcemy, aby te skojarzenia były negatywne, lecz wiązały się z muzyką, którą gramy i pozytywną energią. Załoga zespołu pozostaje na stanowiskach, muzyka się nie zmienia, jedynie nazwa Electric Chair przekształca się w SonusVena." - poinformował zespół.

Skład zespołu SonusVena:

Agata Lejba-Migdalska - vocals

Łukasz Migdał Migdalski - keyboards

Krystian MacKozer Kozerawski - guitar

Damian Samolej - guitar

Hubert Hubass Walczak - bass, vocals

Paweł Świcol Świca - drums

SonusVena to energetyczna mikstura melodyjnego rock-metalu z kobiecym wokalem. Zespół Sonusvena rozpoczął działalność w roku 2011. Współtworzą go muzycy z dużym doświadczeniem scenicznym i pokaźnym dorobkiem wydawniczym. Od momentu powstania zespół jeszcze pod nazwą Electric Chair jest w trakcie przygotowywania utworów na debiutancki album. Niektóre z nich zostały opublikowane w sieci: „Luana”, „Like a cure”, „Inflamed” i „Solaris”. Zespół prowadzi także aktywną działalność koncertową, dzięki czemu zrealizował klip koncertowy do utworu „Northern Killing Time Beyond The Overwhelming Heart”, będącym medleyem utworów zespołów, w których muzycy Sonusvena dotychczas grali, m.in. Aion, Sacriversum, Pathfinder. Utwór ten ukazał się na składance „Sampler 5" wydanej przez niezależną wytwórnię Halotan Records w 2012 roku.

W tym samym roku zespół jeszcze jako Electric Chair został zwycięzcą plebiscytu na Artystę Roku 2012 w serwisie NetFan.pl.

W muzyce Sonusvena słychać inspiracje różnymi gatunkami muzycznymi od metalu, po muzykę klasyczną, a nawet elektronikę. Ta różnorodność wpływów i łączeie ich na pokładzie Sonusvena jest fundamentem muzycznym zespołu. Wokalistka odzwierciedlając to założenie wykorzystuje wszechstronnie swój wachlarz wokalnych możliwości od delikatnej barwy, przez rockowy pazur po operowy sopran.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły