Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Disturbed na jedynym koncercie w Polsce

Już 6 czerwca, na jedynym koncercie w Polsce promującym ich najnowszą płytę "Asylum", wystąpi amerykańska formacja Disturbed. Zespół odwiedził już nasz kraj w 2001 roku, kiedy to zagrał na warszawskim Torwarze jako support przed koncertem Marylina Mansona. Zespół zagra w stołecznym klubie Stodoła. Grupa powstała w 1995 roku. Wtedy do Dana Donegana, Mike Wengrena i Steve'a 'Fuzz' Kmaka dołączył charyzmatyczny wokalista David Draiman. Od tamtej pory zespół sprzedał 11 milionów płyt na całym świecie, stając się tym samym jednym z najlepiej zarabiających zespołów rockowych ostatnich lat.
W 2000 roku nakładem Giant Recods zostaje wydany ich debiutancki album, "The Sickness" i od razu winduje chłopaków na sam szczyt popularności. W Stanach Zjednoczonych krążek sprzedaje się w ilości przekraczającej cztery miliony kopii. Na liście magazynu Billboard prezentującej dwieście najlepiej sprzedających się płyt w U.S.A, "The Sickness" zajmuje 29 miejsce. Ich druga studyjna płyta zatytułowana "Believe", wychodzi w 2002 roku i tym razem szturmem zdobywa pierwsze miejsce na liście Billboard 200! Jeszcze trzy krążki, z pięciu nagranych przez zespół, powtórzą ten wyczyn. W sumie daje to wynik czterech albumów z rzędu na pierwszym miejscu listy. Ten sukces powtórzyły tylko dwa zespoły: Metallica i Dave Matthews Band. W 2003 roku miejsce Steve'a Kmaka zajmuje John Moyer - obecny basista zespołu. Dwa lata później, w 2005 roku ukazuje się pokryty platyną album "Ten Thousand Fists". Na festiwalu Ozzfest 2006 Disturbed pojawia się jako gwiazda obok takich sław jak Ozzy Osbourne, System of a Down, Lacuna Coil, DragonForce, Avenged Sevenfold i Hatebreed. W 2007 na ekrany kin wchodzi widowiskowy film Transformers, a na ścieżce dźwiękowej pojawia się utwór "This Moment", pochodzący z płyty "Indestructible" (2008). Za singiel "Inside the Fire" z tego samego albumu, Disturbed otrzymuje swoją pierwszą nominację do Grammy w kategorii Best Metal Performance 2009!

Na czerwcowym koncercie w Stodole będziemy mogli usłyszeć materiał z najnowszej płyty Disturbed zatytułowanej "Asylum". Prace nad albumem zaczęły się już w 2009, a płyta ukazała się rok później. Wokalista Draiman mówi, że materiał muzyczny pochodzący z nowej płyty, pokazuje pewien stopień dojrzałości i złożoności:  " 'Asylum' to nadal Disturbed, ale widać że nastąpiła pewnego rodzaju ewolucja. Prezentowany materiał zachowuje elementy tego, co do tej pory dokonaliśmy, lecz na na bardziej zaawansowanym poziomie.

Organizatorem koncertu jest Metalmind Productions, na stronie internetowej agencji można znaleźć szczegóły dotyczące sprzedaży biletów: www.metalmind.com.pl

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły