Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Deine Lakaien - wyjątkowy koncert akustyczny już za tydzień w Warszawie

Deine Lakaien, Crystal Palace, dark wave, gothic rock, dark ambient, Alexander Veljanov, Ernst Horn

Klasycy awangardy muzyki dark-wave powracają do Warszawy na swój drugi, pełny klubowy koncert. Tym razem panowie Alexander Veljanov i Ernst Horn pojawią się na scenie Progresji z wyjątkowym koncertem akustycznym. Będzie to pierwsza okazja dla polskich fanów, aby usłyszeć wiele niezapomnianych utworów z całej kariery muzycznej Deine Lakaien, które nie były grane od wielu lat. Deine Lakaien to niemiecki zespół założony w 1985 roku. Pierwszy album został wydany w 1987. 

Formacja łączy w swojej twórczości wpływy dark wave z muzyką popową, elementami awangardy i elektroniką oraz filozoficznymi tekstami. Założycielami zespołu są: wokalista Alexander Veljanov i kompozytor, multiinstrumentalista Ernst Horn. 

Niesamowite brzmienia tak charakterystyczne dla zespołu powstały z muzycznych wizji Horna (dyrygenta orkiestry) i artystycznych inspiracji Veljanova (teatrologa).

Wypuścili oni na rynek wiele wyjątkowych, eksperymentalnych przesyconych emocjami utworów, co zapewniło im zasłużone miejsce w czołówce światowego avant popu. Każde ich koncerty zarówno te akustyczne, elektroniczne jak i z towarzyszeniem pełnej orkiestry są niezapomnianym przeżyciem i wariacją na temat muzycznych stylów. 

W 2014 roku światło dzienne ujrzał ich ostatni 10-ty album studyjny „Crystal Palace“, który szybko znalazł się wśród 15 najlepiej sprzedającyh się krążków na niemieckiej liście przebojów.

Deine Lakaien [Niemcy] - ekskluzywny koncert akustyczny z okazji 30-lecia istnienia formacji.

17.03.2017

Progresja, scena główna

otwarcie bram: 18.00, koncert: 20.00

wstęp: wszystkie miejsca siedzące, nienumerowane

119 PLN przedsprzedaż od 01.01.2017 | 140 PLN w dniu koncertu.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły