Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Dawn Of Ashes - Genocide Chapters

W kompletnie odmienionej formie, po dwuletnim milczeniu, powraca amerykańska grupa Dawn Of Ashes. Projekt dumnie reprezentujący scenę agresywnego, ciężkiego i mrocznego electro, ze względu na nieopłacalność wykonawczą tego typu muzyki, zdecydował się na zmianę muzycznej orientacji i wizerunku na melodic death metalową zgraję brutali z tasakami w rękach. Lider grupy, K. Bathory nie ukrywa, że ów transformacja ma przynieść i jednej i drugiej stronie same korzyści - skład zespołu opuścili "nieprofesjonalni" muzycy na rzecz kreatywnych i myślących artystów co dało w efekcie kawał bezpretensjonalnego metalu pod tytułem "Genocide Chapters".
"Ostatnie dwa lata były dla nas naprawdę ciężkie" - tak swoją mowę obronną rozpoczyna zespół Dawn Of Ashes. "To właśnie w tym okresie podjęliśmy szereg najważniejszych w swojej 8-letniej karierze decyzji - m.in. zwolnienie muzyków (prywatnie przyjaciół) ze składu "elektronicznego" ze względu na ich nieprofesjonalizm i wyrządzanie szkody twórczości DOA. Szukanie artystów zastępczych zajęło nam sporo czasu. Na szczęście udało się - nasz skład zasilili  kreatywni muzycy z pewnymi i konkretnymi wizjami, które mogły nam tylko pomóc" - usprawiedliwia się K. Bathory. "To właśnie oni mieli najwięcej do powiedzenia w procesie nagrywania nowego materiału i to im zawdzięczam głównie ustawienie brzmienia zespołu na (moim zdaniem) właściwe tory. Dzięki Bahemothowi,  Abaddonowi, Xaphanowi, Cyanide i Oriasowi utwory brzmią naprawdę ciężko, gniewnie, boleśnie, groźnie i brutalnie. Fani Dimmu Borgir, Arch Enemy i Black Dahlia Murder... bójcie się!"

"Genocide Chapters", swoją obecnością zaszczyciła również jedyna w swoim rodzaju - Sarah Jezebel (współpracująca z Cradle Of Filth i Angtorią). Jej popisy wokalne usłyszeć będzie można w utworze "Harvest The Impaled".

Oficjalna strona internetowa: www.dawnofashes.com
MySpace: www.myspace.com/dawnofashes
Komentarze
soundcliniqum : a moze to tylko dorabianie ideologii, bo od 2 lat bylo wiadomo ze beda grali hejvi...
DEMONEMOON : Jak im nie wypali z DEATH METALEM zawsze mogą pokombinować np z bl...
verdammt : chyba muszą być mało przekonywujący w tym co robią skoro uciek...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły