Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Dawn Of Ashes

Dawn Of Ashes - amerykańska grupa czerpiąca inspiracje niemieckimi zespołami electro-industrialnymi z wokalem typowym dla gatunku harsh electro. Zespół powstał w 2001 roku, założył go wokalista grupy, Khris, zajmujący się w zespole także produkcją, programowaniem i syntezatorami.
Głównym założeniem i celem grupy jest przekazanie słuchaczom rozmiaru problemów współczesnego świata, od najgorszych jego cech, poprzez tematykę horrorów, nienawiści, besztania wiary i przemocy. Po wielu zmianach w składzie i muzyce, Khris i Bahemoth ostatecznie uformowali skład i ustanowili muzyczny kierunek zespołu.

W 2005 roku zespół wydał pierwsze demo "Sacred Fever", wydane przez niemiecką wytwórnię NoiTekk. Po kilku miesiącach amerykański label COP International, zainteresowany dokonaniami zespołu, zaproponował współpracę, która zaowocowała podpisaniem kontraktu płytowego.

We wrześniu 2006 roku na rynku pojawiła się pierwsza płyta długogrająca zespołu Dawn Of Ashes, zatytułowana "In The Acts Of Violence". Grupa nie ukrywa swoich fascynacji zespołami electro-industrialnymi na których się wzoruje i jakich coraz więcej powstaje w Stanach Zjednoczonych.

20 października 2007 roku odbyła się premiera kolejnego albumu Amerykanów. Płyta zatytułowana "The Crypt Injection" to zbiór czternastu nagrań utrzymanych w konwencji dark electro/industrialu i harshu.

W pierwszym kwartale 2009 roku w kompletnie odmienionej formie, po dwuletnim milczeniu grupa Dawn Of Ashes powróciła już na wstępie anonsując prace nad kolejnym albumem studyjnym. Projekt dumnie reprezentujący scenę agresywnego, ciężkiego electro, ze względu na nieopłacalność wykonawczą tego typu muzyki, zdecydował się na zmianę muzycznej orientacji i wizerunku na melodic death metalową zgraję brutali z tasakami w rękach. Lider grupy, K. Bathory nie ukrywa, że ów transformacja ma przynieść i jednej i drugiej stronie same korzyści - skład zespołu opuścili "nieprofesjonalni" muzycy na rzecz kreatywnych i myślących artystów co dało w efekcie kawał bezpretensjonalnego metalu pod tytułem "Genocide Chapters".

Skład:

K. Bathory - wokal, produkcja, programowanie, instrumenty klawiszowe
Bahemoth - instrumenty klawiszowe
Abaddon Mauvais - gitara elektryczna
Xaphan - gitara elektryczna
Cyanide - gitara basowa
Orias - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Rayne - instrumenty klawiszowe

Dyskografia:

01. Sacred Fever (Demo) (2005)
02. In The Acts Of Violence (2006)
03. The Crypt Injection (2007)
04. Genocide Chapters (2010)

Oficjalna strona internetowa: www.dawnofashes.com
MySpace: www.myspace.com/dawnofashes
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły