Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Damnation - Coronation

Coronation, Damnation, Last Episode, Vox Mortis Records, Behemoth, Bart, Les, death metal, Nergal, Hell-Born

„Coronation” to EP Damnation wydane w 1998 roku przez niemiecką wytwórnię Last Episode i jednocześnie przez Vox Mortis Records na kasecie. Ponieważ materiał jest krótki zmieścił się w całości na obu stronach. Nowością w zespole jest to, że na basie zagrał Nergal co spowodowało, że skład Damnation pokrył się z ówczesnym składem Behemoth, ale dodatkowo z Bartem na drugiej gitarze. Różnica jest taka, że to Les prowadzi tu gitary i wokal, a także jest głównym kompozytorem i autorem tekstów.

I z tego powodu muzyka Damnation nie jest wcale podobna do Behemoth, a jeżeli już, to znacznie bliżej jej do, istniejącego już wówczas, Hell-Born. Jest to piekielny death metal, zresztą poprzedzony zejściem w czeluści, które otwierają pierwszy „Coronation”. A tam na dole to już się czujemy jak u siebie. Właściwie to nawet jesteśmy u siebie, gdy w przytłaczających dźwiękach zasiadamy na tronie zbudowanym z kości zwolenników Chrystusa i raczymy się nektarem z ich krwi. Brzmienie gitar jest przytłumione i wraz z perkusją czynią wyniszczające tło, a nad nimi unosi się gardłowy wokal, który wyraźnie wysuwa się na pierwszy plan. Ustępuje z niego podczas szybkich i krótkich solówek oraz cisnących fragmentów instrumentalnych, kiedy to prym przejmuje szalejąca perkusja, która nadaje tu ogromnej mocy. W takich sytuacjach dobrze też przebija się bas.

Ten ciężki kawałek czarnego chleba podzielony jest na cztery pajdy, z których ostatnia „The Land Of Degradation” jest powtórką z pierwszego albumu „Reborn…” Wszystko jest bardzo ciężkie i iskrzące. Artyleria Szatana pracuje pełną parą, a on sam ma się dobrze i może się cieszyć całą gębą. Same utwory, choć treściwe, nie są jednak zbyt wyróżniające, ale ich piorunujący efekt w zupełności to wynagradza.

Tracklista:

1. Coronation
2. Spell Master
3. Sworn To The Darkside
4. The Land Of Degradation

Wydawca: Las Episode (1998)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły