Ohlsson
Killing Joke
Recenzje :

Cryhavoc - Sweetbriers

Cryhavoc, death metal, Sweetbriers

Cryhavoc to fiński zespół istniejący w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Ich domeną był bardzo śpiewny i melodyjny death metal, co potwierdzili w 1998 roku, nagrywając swoją pierwszą płytę „Sweetbriers”. Pod pewnymi względami jej okładka może się podobać, choć myślę, że jak ktoś gustuje w lżejszej odmianie death metalu, to w muzyce również znajdzie coś dla siebie.

 

Piosenki Cryhavoc są nie tylko przepełnione chwytliwymi liniami melodycznymi, ale także skoczne i żywiołowe. Ich głównym wyróżnikiem jest zachrypnięty śpiew wokalisty, a jego refreny szybko się wchłaniają i mogą się podobać. Dobrze spajają się z tym gitary, które nadają utworom animuszu i również ich melodyjność stanowi o obliczu „Sweetbriers”.”

Nie chciałbym wprost powiedzieć, że jest to death metal o miłości, ale pewnego rodzaju nostalgiczna erotyka jest tu podstawą kilku kawałków. Poza tym Cryhavoc wychwala naturę i pogaństwo, czym wpisują się w klimat kraju, z którego pochodzą. Płytka lekka, łatwa i przyjemna, w dodatku niezbyt długa. Nikomu nie powinna zaszkodzić i prowadzić do niestrawności.

 

Tracklista:

1. Bloodtie
2. Repent (Whore)
3. Come With Me
4. Wolfdance
5. Pagan Uprise
6. I Fade Away
7. Armageddon Y'Know
8. Misantrophy

Wydawca: Spinefarm Records (1998)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły