Crusm - Stench Of Decompose
Killing Joke
Paradoks
Recenzje :

Crusm - Stench Of Decompose

Crusm, The Growling Stones, De Ville, Abused Majesty, Calm Hatchery, Rat King, Cinis, Entropia, Stench Of Decompose, Napalm Death, grindcore, crust punk, Disrupt, Disfear, Extreme Noise Terror

Crusm jest zespołem powołanym do życia w Londynie, ale mającym polskie korzenie. Powstał jako kontynuacja projektu The Growling Stones, który nie przetrwał właśnie z powodu emigracji większości składu. Na wyspach jednak De Ville (wokal, wcześniej również Abused Majesty i Calm Hatchery) oraz Rat King (bas, wcześniej również Cinis i Entropia) postanowili odnowić pomysł, ale już pod nowym szyldem. Efektem tego jest krótkie demo „Stench Of Decompose”. Na trzysta kopii mi przypadła ta z numerem 246.

Niby na siedem kawałków są tu aż cztery covery, ale dwa z nich to The Growling Stones, więc można potraktować je autorsko tylko, że w nowej odsłonie. Crusm prezentuje więc pięć swoich numerów w oldschoolowo-grindcoreowym stylu. Są one krótkie, proste i mające tępe, łańcuchowe brzmienie oraz bełkotliwy wokal, a także parę świńskich kwików. Tak jak to wygląda na okładce. Teksty są po angielsku, choć „Issei Agawa” zaskakuje polskim językiem. Wszystko bardzo nasączone klimatem crust punkowym i pierwszych dokonań takich zespołów jak Napalm Death i Extreme Noise Terror.

Zagrane jest to zgrabnie i z polotem, ale mija błyskawicznie. Ani człowiek się obejrzy, już lecą „Religion Is A Fraud” z repertuaru Disrupt i „A Brutal Sight Of War” Disfear. Klimat utrzymany zostaje taki sam, choć ten ostatni wyróżnia się przebojowością. Widać też od razu skąd płyną inspiracje dla Crusm. Prawdopodobnie niedługo będzie się o tym można szerzej przekonać, bo zespół zapowiada pracę nad debiutanckim albumem.

Tracklista:

1. Local Store Pervert

2. Priest

3. Cold Hate

4. Stench Of Decompose

5. Issei Sagawa

6. Religion Is A Fraus (Disrupt cover)

7. A Brutal Sight Of War (Disfear cover)

Wydawca: Crusm (2017)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły