Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Video :

Citizen N.I. - Scatter The Debris

Citizen N.I., Scatter The Debris, Castle Party 2018, industrial rock

Zespół Citizen N.I. pochodzi z Wrocławia i pracuje obecnie nad materiałem na debiutancki album. Grupa już zdążyła zwrócić na siebie uwagę fanów industrialnego rocka. W grudniu odbyła się premiera teledysku do utworu "Scatter The Debris", co więcej jest to kolejna potwierdzona formacja, która zagra na Festivalu Castle Party 2018. 

Zespół Citizen N.I. został założony w grudniu 2016 roku w Seattle, powstał z inicjatywy Wojciecha Roczon'a oraz Kevina Hess'a. Jest to bardzo nietypowa mieszanka stylów muzycznych: rock'a, electro oraz industrialu. Pierwszą emanacją owej twórczości jest piosenka „Between The Steps Of Titans”, uznawana za oficjalny początek projektu jako takiego oraz za swoisty hymn zespołu.

Żywe układy gitary w połączeniu z ciężką elektroniką i syntezatorami tworzą bardzo sugestywną atmosferę, wylewającą się z głośników i uderzającą w świadomość słuchacza z wielką mocą. Teksty zespołu poruszają tematykę psychologii człowieka, zwierzęcych zachowań których nie może się wyzbyć, jego miejsca w ówczesnym świecie, problemów związanych z polityką oraz faktu jak codzienne duchy społeczeństwa same umniejszają swoje znaczenie, tworząc z siebie szary obraz kontur. 

Zespół zyskał duże uznanie oraz sporą gamę fanów poprzez swoje bezkompromisowe przedstawianie rzeczywistości - między innymi został on zaproszony do wzięcia udziału w tegorocznym Castle Party.

Citizen N.I. - Scatter The Debris

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły