Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Brud po raz drugi - EPka Rigor Mortiss w stajni Requiem Records

Brud, Rigor Mortiss, Requiem Records, industrial

W listopadzie 2015 roku nowa, limitowana EPka formacji Rigor Mortiss trafiła jedynie w ręce uczestników Wrocław Industrial Festivalu. Stało się tak, bo muzycy zdecydowali się wydać ten materiał w nakładzie 66 sztuk ręcznie wykonanych i numerowanych krążków. Teraz dla fanów płockiej formacji mamy dobrą wiadomość – 7 stycznia ukaże się płyta „Brud” w regularnym wydaniu nakładem wydawnictwa Requiem Records. Premiera krążka odbędzie się podczas warszawskiego koncertu z cyklu „Old Skull”. Rigor Mortiss wystąpi wraz z legendarną grupą Savage Republic.

"Materiał, który ukaże się nakładem wydawnictwa Requiem Records, to ten sam materiał, który nagraliśmy na WIF. Postanowiliśmy jednak, że ponownie go zmasterujemy, tak by dopracować każdy, najmniejszy szczegół. Tym razem trwało to znacznie dłużej, ale to co zrobiliśmy po raz drugi w Hagal Studio wydaje nam się być kompletne, żeby nie powiedzieć „idealne” (śmiech) – opowiada Małgorzata Florczak z Rigor Mortiss. 

Przypomnijmy, ze na płycie znalazły się cztery kawałki, które w sumie trwają aż 43 minuty. Okładkę limitowanej edycji zaprojektowali i wykonali sami muzycy. Tym razem projektem zajęła się Katarzyna Płuciennik (również pochodząca z Płocka), a dopracował ją Łukasz Pawlak z Requiem Records. Przy okazji premiery EP’ki 22 stycznia odbędzie się również niezwykle ważny koncert, bo w rodzinnym Płocku w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Ważne wydarzenie o tyle, że Rigor Mortiss wystąpi w Płocku po raz pierwszy po reaktywacji. 

Dzień później (23 stycznia) Rigor Mortiss zaprezentuje się w Tarnowskich Górach śląskiej publiczności podczas festiwalu „Muzyka na Plan”, gdzie zagra 85-minutową improwizację do filmu niemego. Czego możemy się spodziewać po mistrzach industrialu? Niewiadomo – intensywne przygotowania nadal trwają.

Warszawa, Old Skull

Znośna Lekkość Bytu (Lubelska 30/32)

czwartek, 07.01.2016, g 20.00. 

Płock

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki (Tumska 9a)

Piątek, 22.01.2016, g. 19.00

Tarnowskie Góry

Tarnogórskie Centrum Kultury (Jana III Sobieskiego 7)

Sobota 23.01.2016, g. 17.50

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły