Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

British Sea Power - Let The Dancers Inherit The Party

British Sea Power, Let The Dancers Inherit The Party, alternative rock, indie rock, rock

"Let The Dancers Inherit The Party" to piąty album grupy British Sea Power nagrany dla wytwórni Rough Trade. Płytę zwiastowały single „Bad Bohemian” i „Keep On Trying (Sechs Freunde)”. BSP powracają do bardziej gitarowego brzmienia – "Let The Dancers Inherit The Party" to melodyjny, bezpośredni i pełen emocji album. Materiał powstawał w Sussex, Londynie i na wyspie Skye. 

W czasach medialnego chaosu, dezinformacji, manipulacji polityków, "Let The Dancers Inherit The Party" w ciekawy sposób adresuje problemy współczesnego człowieka, sprytnie unikając jednak wprowadzania słuchacza w stan ciągłej melancholii.  „Muzycznie to nasz najbardziej bezpośredni album, na którym po raz pierwszy chyba udało się utrzymać od początku do końca spójny nastrój. Nie mieliśmy żadnego konkretnego przesłania na myśli, ale w jakiś sposób udało się nagrać płytę w duchu myśl globalnie działaj lokalnie” – wyjaśnia gitarzysta Martin Noble. 

W rezultacie "Let The Dancers Inherit The Party" to 12 kompozycji, które poruszają różne tematy – od gwiazd na niebie aż po metodologię manipulacji medialnej. W świecie pełnym chaosu BSP próbują znaleźć odpowiedzi, a także optymizm i nadzieję.

 

Okładka albumu zawiera typografię odwołującą się do niemieckiego dadisty - Kurta Schwittersa, którego prace wokaliści BSP - Yan i Hamilton Wilkinson odkryli dorastając w angielskim Lake District. Shwitters zdołał uciec w latach 30. z nazistowskich Niemiec i osiadł w Lake District, gdzie teraz znajdują się jego prace. Zespół już wcześniej sięgał do twórczości Schwittersa wykorzystując jego zapiski dźwiękowe podczas swoich koncertów.

 

Tracklista:

01. Intro

02. Bad Bohemian

03. International Space Station

04. What You're Doing

05. The Voice Of Ivy Lee

06. Keep On Trying (Sechs Freunde)

07. Electrical Kittens

08. Saint Jerome

09. Praise For Whatever

10. Want To Be Free

11. Don't Let The Sun Get In The Way

12. Alone Piano

Wydawca: Universal Music Polska (2017)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły