Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Bremenn

Historia, która doprowadziła do powstania muzycznego projektu o nazwie Bremenn zaczęła się około 1995 roku w Lublinie. Początkowo były to czysto wirtualne przemyślenia gitarzysty i kompozytora Grzegorza Kabasy - pomysłodawcy przedsięwzięcia. Od strony muzycznej inspiracją stały się coraz większe możliwości komputerów. Przy pomocy brzmień general midi powstawały kompozycje już konkretnie zaaranżowane i gotowe do ewentualnego zaprezentowania kandydatom do współpracy.
Pierwszy ludzki wymiar zespołu objawił się w 2003 roku, kiedy z inicjatywy Grzegorza Kabasy do grupy przystąpili: Mariusz Kukuryk (perkusja), Mirosław Nieścior (gitara elektryczna), Piotr Dankiewicz (gitara basowa) oraz Jakub Tabaczewski (wokal). Dotychczas skład zmienił się tylko raz - nowym basistą został Tomasz Graczyk, który występuje z zespołem do dziś. Ponieważ z uwagi na to, że około 20 kompozycji było praktycznie gotowych, dlatego też praca zespołu polegała głównie na przyswojeniu i opanowaniu materiału. Efekt to połączenie charakterystycznych elektronicznych dźwięków i ciężkiego gitarowego uderzenia, wszystko utrzymane w nieco mrocznej stylistyce.

W 2006 roku powstało "Promo CD" z trzema utworami (w tym jednym polskojęzycznym) zwiastującymi nadchodzący album. Dla podkreślenia uniwersalności przekazu, utwory Bremenn śpiewane są w języku angielskim.

Grupa sporo koncertuje i udziela się na różnych imprezach kulturalnych. Kreacja Bremenn stylistycznie nie ogranicza się do klasycznego koncertu rockowego, wykorzystuje niecodzienny image mocno kojarzący się ze sceną muzyki industrialno-metalowej.

"Bremenn nie jest formacją malowanych lal goniących za zachodnimi modami. Nie jesteśmy także chorzy na wydumaną oryginalność. Interesuje nas mroczny, tajemniczy intelektualizm wyrażany za pomocą wizji i dźwięku. My po prostu stajemy w obronie rozumu. Ktoś może powiedzieć, że to już było, z pewnością tak, ale wydaje się, że wielu o tym zapomniało." - Grzegorz Kabasa.

Skład:

Jakub Tabaczewski - wokal
Grzegorz Kabasa - gitara elektryczna, programowanie
Mirosław Nieścior - gitara elektryczna
Tomasz Graczyk - gitara basowa
Mariusz Kukuryk - perkusja

Dyskografia:

Promo CD (2006)

Oficjalna strona internetowa: www.bremenn.pl
MySapce: www.myspace.com/bremenn

Źródło: strona zespołu oraz MySpace
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły