Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Bremenn, Whiterose i Skrzypek Band w Muszli Koncertowej

1 lipca w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie odbędzie się wyjątkowy koncert. Centrum Kultury w Lublinie postanowiło połączyć siłę lubelskiej sceny rockowej i zaprosiło trzy zespoły, by z pierwszym dniem lipca zagrać dla miłośników mocnych brzmień.
Co prawda, zespoły mają wspólny mianownik, jakim jest ciężkie brzmienie, jednak nieco różnią się stylistyką.

Pierwszym z nich będzie Bremenn. Ich koncerty mają szczególny charakter. Kreacja zwana Bremenn nie ogranicza się w swej działalności jedynie do klasycznego koncertu rockowego. Realizują widowiska z szerokim wykorzystaniem wizualizacji, efektów świetlnych, scenografii oraz scen aktorskich. Grupa wykorzystuje niecodzienny image kojarzący się ze sceną muzyki industrialno-metalowej.

Kolejny zespół to Whiterose. Inspirują się głównie progresywną muzyką; kapele takie jak Dream Theater, Opeth czy Porcupine Tree, a także wpływy wielu osobistych idoli odcisnęły piętno na brzmieniu Whiterose. Muzyczne fascynacje każdego z członków dają spójną mieszankę progresji, ciężkich brzmień i spokojnych melodii.

Ostatnia grupa Skrzypek Band gra mieszankę rocka, blues, reggae i heavy. Każdy z członków zespołu dysponuje bogatym doświadczeniem muzycznym, a ich inspiracje i cele są do siebie zbliżone. Program zespołu oparty jest przede wszystkim na własnych kompozycjach, aranżacjach i przemyśleniach, ale nie brak w nim też coverów znanych wykonawców sceny rockowej i bluesowej zaadaptowanych na swój własny sposób, styl oraz brzmienie.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00 w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie. Wstęp jest wolny.

Więcej na: www.ck.lublin.pl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły