Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Blindead zagra w Krakowie i Katowicach

Blindead, Koncerty, post metal, metal, rock alternatywny, stoner, Ampacity, Absence

17 oraz 18 stycznia 2014 roku w Krakowie i Katowicach wystąpi zespół Blindead, jeden z najlepszych i najbardziej interesujących metalowych zespołów w naszym kraju. Jako support zagra rewelacyjne Ampacity. "Mamy kolejny zespół światowego formatu" – napisał jeden z recenzentów po ukazaniu się w 2010 roku trzeciej płyty Blindead "Affliction XXIX II MXMVI". I na światowym poziomie zespół Havoka utrzymuje się, czego dowiódł wydaną jesienią 2013 roku kapitalną czwartą produkcją "Absence" oraz koncertami podczas europejskiej trasy.

Blindead dokonał sztuki współcześnie niełatwej, korzystając z przepastnego dziedzictwa metalu, post metalu, alternatywnego rocka, muzyki ilustracyjnej i nowoczesnej elektroniki, stworzył własny, rozpoznawalny styl. Styl, którego składnikami są zarówno potworny ciężar, jak i subtelne dźwięki płynące sobie dostojnie w przestrzeni, elektroniczne ozdobniki Hervy'ego, wspólnie tworzące wyjątkowe pejzaże, kryjące wiele cudów pod powierzchnią. Są częścią stylu agresywne wokale (choć tych na "Absence" nie uświadczymy), jaki delikatny śpiew Nicka, no i przede wszystkim opowiadane przez niego niesamowite, frapujące, wciągające historie.

Blindead buduje swoją potęgę konsekwentnie i inteligentnie. Ewoluuje w sposób godny podziwu, świadczący o tym, że muzycy wciąż pogłębiają swoją erudycję, szukają nowych dróg. Wystarczy się o tym przekonać słuchając po kolei krążków "Devouring Weakness", "Autoscopia / Murder In Phazes", EP-ki "Impulse" i wspomnianych "Affliction XXIX II MXMVI" i "Absence". Kapela Havoka ma coś jeszcze – potrafi się kapitalnie "sprzedać" na koncertach, stworzyć wyjątkową aurę, porwać publiczność. Blindead jest coraz bardziej pożądany za granicą (co dziwić nie może, zważywszy poziom ich albumów), czego skutkiem będzie zapewne mniej występów w ojczyźnie. 

Ampacity to załoga z Trójmiasta, która w piękny sposób reanimuje muzyczne klimaty sprzed lat. W jej kawałkach słychać esencję dokonań artystów z drugiej połowy lat 60. i pierwszej połowy 70. XX wieku, a także stoner i sludge. "Dźwięki w sposób imponujący płyną i zabierają słuchacza w niepowtarzalną podróż. Kiedy wybrzmiała ta płyta, poczułem się jak astronauta, który powrócił spoza orbitalnej eskapady" – napisał jakże trafnie recenzent T-Mobile Music o debiutanckim wydawnictwie Ampacity, zatytułowanym "Encounter One". Odpowiadają za nie: Jan Galbas (wokal gitara; także Octopussy), Marek Kostecki (elektryczne pianino, organy, syntezator), Wojciech Lacki (gitara basowa), Piotr Paciorkowski (gitara) i Sebastian Sawicz (perkusja). 

Zagrają:

BLINDEAD (Polska) Post-Metal / Rock Alternatywny

+

Ampacity (Polska) Stoner / Rock'N'Roll / Psychodelia

Kiedy: 17 stycznia (piątek) 2014

Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Kiedy: 18 stycznia (sobota) 2014

Gdzie: Katowice @ MegaClub, Żelazna 15

Bilety:

W obu miastach 30 zł w przedsprzedaży

35 zł w dniu koncertu

http://knockoutprod.net/site/

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły