Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Blind Salvation - Eyes Of The Nebulas

Blind Salvation, Eyes Of Nebulas, death metal

Blind Salvation powstał w 2017 roku w Szczecinie, choć, jak zapewnia zespół, jego pradawne początki sięgają jeszcze dalej. Przez cały ten czas nie bawili się w demówki, tylko lepili i rzeźbili materiał, który w końcu udało się poskładać i wydać własnymi siłami jako płytę „Eyes Of Nebulas”. Jest ona dostępna od marca tego roku, a zawiera jedenaście dawek siarczystego i siermiężnego death metalu.

Tytuł płyty w połączeniu z jej okładką może być trochę mylący. Kosmos, mgławice i miriady gwiazd kojarzą się raczej z muzyką rozległą i  przestrzenną, tymczasem Blind Salvation piłuje riffy i inne łamańce, niczym na mistrzostwach Polski drwali. Praca zespołowa idzie pełną parą, a wióry rozbryzgują się po całym nadleśnictwie. Zespół ma głębokie, brutalne brzmienie i mocy z pewnością mu nie brakuje. Technicznie też jest bardzo dobrze i z której strony się nie spojrzy, można dostać konkretny łomot. I od ciężkich gitar i świetnie brzmiącej perkusji, a także od, pozostającego w odwodzie, metalicznego basu. Muzyka idealna wręcz do karczowania.

Na to nałożony jest tak samo głęboki i rykliwy wokal, którego barwa idealnie tu pasuje i z gitarami tworzy bezwzględną symbiozę. Piosenek jednak tu nie znajdziemy, a album wrażenie robi jako całość, tym bardziej, że przerwy miedzy utworami zostały maksymalnie skrócone, tak aby ofiara nie miała szans ochłonąć pomiędzy kolejnymi ciosami.

Ta kosmiczna otoczka wyjaśnia się  w „Mycelium Of Consciousness” i w ostatnim numerze tytułowym, których teksty wykraczają poza ziemską atmosferę, choć muzyka pozostaje w sprawdzonym kamiennym kręgu. Za to znajdujący się między nimi „The Mind Created Matter” jest bardziej rozległy muzycznie, z takimi wolniejszymi fragmentami. No ale tu z kolei przekraczamy Styx i wkraczamy w nowe stany świadomości. A poza tym to dostaje się modlącym i innym niezbyt rozgarniętym takim. Jak to w death metalu.

Tracklista:

01. Intro
02. Fraction Of Knowledge
03. Logical Transition
04. Hope Is Expelled
05. The Illusion Of God
06. Ineffective Prayer
07. Pray To An Unnknown God
08. Edge Of Void
09. Silence The Scream
10. Mycelium Of Consciousness
11. The Mind Created Matter
12. Eyes Of Nebulas

Wydawca: Blind Salvation (2022)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły