Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Arsis - porcja wieści o zbliżającym się albumie

Wytwórnia Nuclear Blast na swojej stronie umieściła informację o tym, że Amerykanie z melodic/death metalowej formacji Arsis nie próżnują i planują wydać płytę na początku przyszłego roku. James Malone (gitarzysta/wokalista) wydał następujące oświadczenie: "Pomimo bólu głowy i kłopotów związanych ze stłuczką naszego vana tego lata, cały czas poświęciliśmy udoskonalaniu przedprodukcji do naszego debiutującego w Nuclear Blast Records wydawnictwa - tymczasowo zatytułowanego "We Are The Nightmare. Album zaczniemy nagrywać 3 września br. w Planet Z studio w Massachusetts pod okiem Zeuss’a (producent współpracujący z Shadows Fall i Hatebreed). Czuję, że to będzie nasz najbardziej pasjonujący album."
"Arsis jest teraz jak orkiestra, której każdy członek odegrał znaczącą rolę w procesie tworzenia. Mimo, że materiał jest bardziej różnorodny niż wszystko co kiedykolwiek napisaliśmy, to jednak czuję, że rezultat jest produktem dużo bardziej zogniskowanym."

Darren Cesca (perkusista) dodał: "Album powinien zadowolić zarówno fanów Arsis jak i miłośników ciężkiego grania. Uchwyciliśmy brzmienie zespołu i poprawiliśmy je we wszystkich aspektach. Jest mroczne, melodyjne, chwilami bardzo techniczne, ale jest też kilka utworów które wprawią w ruch Wasze pięści. Postarałem się wzmocnić swoje perkusyjne uderzenia, i wiem, że reszta zespołu również da z siebie wszystko. Na razie jednego jestem pewien - to będzie fajna płyta do słuchania. Tuż po nagraniach, w październiku, planujemy kręcić video do "We Are the Nightmare", a potem wyruszamy w trasę koncertową - w listopadzie z Enslaved, w styczniu z Exodus. Album powinien pojawić się w sklepach już na początku 2008 i jestem przekonany, że będzie się z tym wiązać większe tournee. Przyszły rok zapowiada się bardzo pracowity... i nie możemy się tego doczekać!".

Wszystkie nagrania Arsis (które jak dotąd obejmują dwie płyty demo, jeden minialbum i dwa longplaye) przysporzyły zespołowi wielu zagorzałych fanów death metalowego podziemia i przychylność prasy. Ich debiutancki "A Celebration of Guilt" (2004) został okrzyknięty przez miesięcznik Revolver "najlepszym w gatunku od czasu legendarnego 'Slaughter of the Soul' At The Gates".


Źródło: http://www.nuclearblast.de
Komentarze
mrum : <div>Sesja nagraniowa do 'We Are the Nightmare' zakonczona. Bedzie 10 k...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły