Killing Joke
Zadra
Muzyka :

Alters - Dawn

Alters, Dawn, psychodelic rock, electronica

Świadomość i nieświadomość, istnienie i nieistnienie, noc i dzień, to główne inspiracje do nowej płyty zespołu Alters. Album „Dawn” to przenikanie się tego, co prawdziwe z tym, co wyśnione. Psychodeliczna muzyka opowiada o snach, omamach i wspomnieniach, będąc jednocześnie trzeźwym spojrzeniem na świat i narkotyczną wizją szaleńca. Polska premiera płyty wydanej nakładem francuskiego wydawnictwa Musea Records to 15 września 2017 roku.

„Dawn” to 7 utworów zamkniętych w koncept-albumie. Nietypowe instrumenty, połączenie brzmień z lat 80-tych z nowoczesną elektroniką i psychodelią lat 70-tych to to, co wyróżnia zespół Alters na tle dzisiejszej sceny alternatywnej. Gra na lutni czy violi da gamba i nowatorskie efekty wizualne tworzą szczególny charakter koncertów zespołu.

Alters tworzą klasycznie wykształceni multiinstrumentaliści i producenci muzyczni, dobrze znani środowisku muzyki niezależnej, koncertujący od sceny Opery Narodowej po największe rockowe festiwale. W skład grupy wchodzą również absolwenci warszawskiej ASP łączący muzykę z audiowizualną scenografią, instalacjami czy video-artem. Zróżnicowane wieloczęściowe kompozycje przeplatane piosenkami i solowymi etiudami tworzą koncept albumy, które następnie znajdują swoją realizację w koncertach. Zespół zdobył główną nagrodę za oprawę wizualną koncertu, na festiwalu Audiowizje 2014 w Toruniu, a teledysk do utworu „Dawn” został doceniony na czterech festiwalach filmowych w Polsce, Danii i Kanadzie.

Oprócz koncertów zespół współtworzy wydarzenia teatralne. Od sezonu 2014/2015 w Teatrze Studio, Alters są odpowiedzialni za oprawę muzyczną spektaklu „Baby Doll". Zespół ma też na koncie udział w projekcie „Clean Room” Juana Domíngueza Rojo, współtworzenie wydarzenia audiowizualnego „Genesis” Teatru Studio Test, a także współpracę z Markiem Ałaszewskim, liderem popularnej w latach 70. polskiej grupy Klan. Alters grają również na żywo do projekcji filmowych m.in. Podczas Święta Kina Niemego w kinie Iluzjon.

ALTERS:

Paweł Zalewski – śpiew, gitara, klawisze, viola da gamba, saz

Piotr Zalewski – śpiew, klawisze, elektronika, gitara basowa, viola da gamba, lutnia, psałterium

Robert Pludra – perkusja

Osmo Nadir – wizualizacje, światło, scenografia

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły