Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Alien Vampires

Alien Vampires - brytyjsko-włoska grupa powstała w 1998 roku z pomysłu Nysroka Infernaliena, wcześniej udzielającego się w metalowych formacjach Aborym i Bloodline. Twórczość zespołu opiera się głównie na industrialnych strukturach, jednak w brzmieniu zespołu niejednokrotnie przewijają się agresywne black metalowe sekwencje. Spora część pierwszych kompozycji Alien Vampires powstała jeszcze za czasów działalności Nysroka Infernaliena z Aborym, jednak muzyk zdecydował się na przechowanie ich do czasu powstania Alien Vampires co łączyło się z wcześniejszym pożegnaniem z szeregami Aborym.
Początkowa działalność zespołu oparta była głównie na przekonywaniu elektronicznych koneserów do swej twórczości. Nysrok Infernalien: "Na początku było nam naprawdę ciężko, nikt nie chciał słyszeć o połączeniu black metalu z elektroniką. W Europie słuchacze podzieleni są na dwie grupy: na tych słuchających metalu i tych słuchających elektronikę. Połączenie tych dwóch odległych od siebie biegunów było w pewnym sensie bardzo ryzykowne. I trzeba przyznać, że przez pierwsze lata mocno się o tym przekonaliśmy. Ale nie rezygnowaliśmy". Pierwsze konkretne oferty od wytwórni pojawiły się dopiero około 2003 roku. W 2003 roku do składu dołączył Nemesis, odpowiadający za kompozycyjną i konceptualną stronę twórczości zespołu. Dwa lata później grupa wzbogaca się o Daryla, wprowadzającego nowe elektroniczne trendy i style w brzmieniu grupy.

Pierwszym labelem zainteresowanym twórczością Alien Vampires była mało znana firma Kold Finger, która w 2005 roku wydała płytowy debiut zespołu "Evil Generation". Do składu dołączył też Nightstalker oraz grafik Gi.De.An, który odpowiada za paranormalną i racjonalnie niewytłumaczalną otoczkę graficzną zespołu.

Na kolejny odzew ze strony brytyjsko-włoskiej grupy trzeba było czekać do 2007 roku. Wtedy Alien Vampires wróciło z podwójną siłą wydając drugi album "No One Here Gets Out Alive" oraz EPkę "Nuns Are Pregnant"
Skład:

Nysrok Infernalien - wokal, programowanie, instrumenty klawiszowe, loopy
Nightstalker - programowanie, instrumenty klawiszowe, loopy
Nemesis - programowanie, instrumenty klawiszowe, loopy

Dyskografia:

01. Evil Generation (2005)
02. No One Here Gets Out Alive (2007)
03. Nuns Are Pregnant (2007)
04. Fuck Off And Die (2009)
05. Harshlizer (2010)

Oficjalna strona internetowa: www.alienvampires.eu
MySpace: www.myspace.com/alienvampires666
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły