Paradoks
Castle Party 2018
Muzyka :

Akcja crowdfundingowa na nowy album Hetane

Hetane, industrial, rock

Hetane - przedstawiciel industrialnego rocka z Wrocławia - zaprasza do współfinansowania swego trzeciego albumu. W profesjonalnym studiu grupa zarejestrowała już połowę materiału. Całość chciałaby wydać wiosną przyszłego roku. Tytuł dzieła nie został jeszcze ogłoszony. Zespół ma na koncie dwa albumy: "Machines" z 2009 r. i "Animan" z 2013 r. Ostatni sfinansowany został częściowo poprzez akcję crowdfundingową i nie firmowała go żadna wytwórnia.


Na trzecim albumie, który grupa również chce wydać niezależnie, ma się znaleźć dziesięć utworów z tekstami po polsku i angielsku. Na własny koszt, w studiu Fonoplastykon, Hetane zarejestrowało już połowę utworów. Nakręcony do jednego z nich - "Nie bój, nie bój" - teledysk wywołał obiekcje obu serwisów, na których został opublikowany: Vimeo tymczasowo zablokowało konto zespołu, zaś YouTube zakwalifikowało klip jako film z ograniczeniami wiekowymi. W zaprzyjaźnionym salonie fryzjerskim Hetane zarejestrowało też trzy utwory, z których widzom zaprezentowano na razie "Kłopoty".

Akcja crowdfundingowa ma trwać do 17 grudnia. Do tego terminu zespół chce zebrać co najmniej 15000 złotych. Wsparcie pieniężne ma zostać przeznaczone na nagranie pozostałych utworów, miksy, produkcję i wydanie albumu. Dla wpłacających, w zależności od przekazywanej kwoty, przewidziane są m.in. pocztówki, koszulki, torby tekstylne oraz lekcje gry na gitarze i perkusji z członkami zespołu.

Strona akcji crowdfundingowej: https://wspieram.to/hetane

Premiera trzeciego albumu Hetane obecnie planowana jest na wiosnę 2019 r.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły