Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Ahrimah - Ain Soph Aur

Ahrimah, Ain Soph Aur, death metal, Acid drinkers, Mega Czad, Infernal Connection

Ahrimah to zespół, który działał w Warszawie, w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych i zostawił po sobie jedno demo. Jako, że pochodzili z Ursynowa, czyli mojej dzielnicy, znałem ich i chyba dwa razy byłem nawet na lokalnym koncercie w małej salce domu kultury na ulicy Nugat. Na pamiątkę została mi też kaseta „Ain Soph Aur”.

 

Demo jest wydane bardzo porządnie przez Mega Czad, czyli wytwórnię, która w tym samym 1994 roku wypuściła „Infernal Connection” Acid Drinkers. Zastanawiające jest jednak to, że w dwóch występujących w okładce spisach numerów ich kolejność jest zupełnie inna:)

„Ain Soph Aur” to produkcja death metalowa opatrzona w symfoniczne intro i outro. Muszę jednak przyznać, że jest to dość oryginalna pozycja, która zaskakuje swoją nietypowością. Po pierwsze poziom instrumentalny jest banalny. Zagrywki są tak proste, że aż śmieszne, a solówkowy początek na jednej strunie do Euronymous jest wręcz żałosny. Z drugiej strony w tej prostocie jest metoda i kawałki są pomysłowe i melodyjne. Takie „De Carne Christi” czy „First Things First…” to całkiem fajne, klimatyczne utwory. Tak więc jest elementarne brzdąkanie, ale z wpadającymi w ucho melodyjkami.

Druga sprawa to bas. Właściwie cały czas klekocze na pierwszym planie i zdaje się być głośniejszy od gitar. Mało tego, nieraz to gitara basowa całkowicie przejmuje inicjatywę i prowadzi utwór przy akompaniamencie pozostających w tle gitar. Tak jest na przykład we wspomnianym już „Euronymous”. Naprawdę pocieszne jest to pobrzdąkiwanie.

Poza tym „Ain Soph Aur” ma taki swój specyficzny klimacik potęgowany przez klawiszowe wstawki. Brzmienie jest rozmyte, wokal to niski i bulgotliwy growling. Fragmenty całkiem nieźle się przyjmują, inne wywołują lekki uśmiech. Trochę śmieszno, trochę straszno, taka ciekawostka.

 

Tracklista:

1. Hazmanah Or Zarna (Introduction)
2. De Carne Christi
3. Azagthoth
4. Pain Of Recognition
5. Veni Creator Spiritus
6. Euronymous
7. First Thing First...
8. Rite Of Heliogabal                                                           

9. Conquest of Paradise (Outroduction)

Wydawca: Mega Czad (1994)

Ocena szkolna: 3

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły