Castle Party 2018
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Agressiva 69 zagra do filmu niemego

Agressiva 69, industrial, Wieliczka, koncert, film, Berlin: symfonia wielkiego miasta

Jeden z najważniejszych polskich zespołów industrialnych, Agressiva 69, wystąpi w sobotę 22 sierpnia na Rynku Górnym w Wieliczce z nowym projektem: wzbogaci seans filmu niemego pt. "Berlin: symfonia wielkiego miasta" muzyką na żywo. Jak głosi oficjalne oświadczenie, "Pomysł udźwiękowienia filmu niemego od dawna rozbudzał wyobraźnię członków zespołu i wreszcie zdecydowali się na ten krok.

Kiedy trafili na "Berlin: Symfonia wielkiego miasta", wiedzieli, że dla ich industrialnego brzmienia nie ma lepszego obrazu. Tomasz Grochola, Jacek Tokarczyk, Robert Tuta i Filip Mozul pragną zaprezentować Wam przejmujące, dojrzałe, chwilami niepokojące dzieło muzyczne, w którym zderzają się fascynacje muzyką industrialną, rockową i ambientową. To nie pierwsze doświadczenie Agressivy 69 z filmem. Swoją muzyką ubarwiała takie produkcje jak „Alfabet Mafii”, „Gniew”, „Poniedziałek”, „Wtorek” czy „Egoiści”. Ta napisana do „Symfonii wielkiego miasta" swoją nowoczesnością nadaje filmowi nowy wymiar, a o niezapomnianym smaku tej wybuchowej mieszanki najlepiej przekonać się na żywo. Tym samym, Agressiva zaprasza do udziału w wyjątkowych wykonaniach muzycznych, którym towarzyszyć będzie Dziesiąta Muza".

Agressiva 69 została założona w drugiej połowie lat 80. XX w. przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka. Zadebiutowała w 1993 r. albumem "Deus Ex Machina". Szybko została okrzyknięta prekursorem rocka industrialnego w Polsce. Jej ostatnim opublikowanym dziełem jest ambientowe "Ummmet" z 2012 r.

"Berlin: symfonia wielkiego miasta" to eksperymentalny film dokumentalny z 1927 r. wyreżyserowany przez Walthera Ruttmanna. Awangardowe dzieło przedstawiało jeden dzień z życia stolicy Niemiec. Dziś uznawane jest za jednego z najważniejszych reprezentantów gatunku zwanego, podobnie jak w tytule filmu, "symfonią miejską". Z oryginalnej muzyki Edmunda Meisela, który jako kompozytor pracował też m.in. przy "Pancerniku Potiomkinie", zachowała się tylko niewielka część partytur. Nowe ścieżki dźwiękowe pisali już m.in. Timothy Brock, Alberto Novoa Rodriguez i DJ Spooky, zaś z polskich artystów: duet SzaZa.

Seans odbędzie się w ramach cyklu "W gabinecie filmowych cieni". Początek o godz. 20:30. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły