Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

7JK - Anthems Flesh

7JK,  Anthems Flesh, Job Karma, Matta Howden, Sieben, Sol Invictus, OMD, Legendary Pink Dots, Einstürzende Neubauten, Klaus Schulze, Ambient, Dark Ambient, KrautrockWspółpraca muzyczna Matta Howdena i Job Karmy po wielu koncertach zaowocowała pierwszym wspólnym materiałem. Howden, lider formacji Sieben, znany bardziej z grania w Sol Invictus oraz Job Karma, która na stałe zagościła na polskiej ambientowej scenie, stworzyli wartość będącą czymś więcej niż tylko sumą umiejętności obu projektów. Płytę w uproszczeniu można sklasyfikować jako skrzyżowanie industrialnego krautrocka, stylu Einstürzende Neubauten czy Klausa Schulze z eksperymentalnym rockiem Legendary Pink Dots i klasyczną elektroniką.
Job Karma przez ostatnie parę lat przeszła znaczną ewolucję. Od typowo ambientowej płyty "Tshernobyl" z 2007 roku, poprzez bardziej rytmiczny i energiczny "Punkt" z 2010, aż po całkiem zwerbalizowany i konkretny projekt z Mattem Howdenem. Lider Sieben odpowiedzialny jest na płycie za wokale i niektóre partie instrumentalne, a Job Karma za warstwę elektroniczną, przy czym styl grania przynosi na myśl raczej późniejsze niż wcześniejsze dokonania formacji. Tym razem jest to muzyka jeszcze bardziej dosłowna, a towarzyszą jej teksty napisane przez Howdena. Tematyka industrialna dominuje, ale nie monopolizuje całego materiału. Oprócz “Dirty City”, “Wrocław in The Rain”, “7 Words For Sheffield” pojawiają się obszerne fragmenty recytowanej prozy, jak w “Planning For Zombie Apocalypse”. Autorem większości tekstów jest Matt Howden. Wyjątkiem jest interesujące wykonanie “Maid Of Orleans” autorstwa Andy’ego McCluskey z OMD oraz “Anthems flesh”. Tytułowy utwór pochodzi od ostatnich słów wiersza Keith Howden, "For the Rector of Stiffkey": "...My Eden Anthems flesh".
W rezultacie otrzymujemy soundtrack do nienakręconego jeszcze filmu łączącego wiele estetyk i gatunków. Neofolk zderza się tu z industrialną elektroniką, krautrockiem, ambientem czy muzyką klasyczną. Choć płyta rozpoczyna się energetycznie, to jest raczej melancholijna, cały czas oscylując jednak pomiędzy tą melancholijną łagodnością a industrialną agresją. Wynik połączonych sił zapewnić powinien muzykom, oprócz stałych fanów, również nowych słuchaczy. 
"Anthems Flesh" zostało napisane, wykonane i wyprodukowane przez Macieja Fretta,  Aureliusza Pisarzewskiego z Job Karmy i Matta Howdena w Sheffield w Platinum Ears Studio w Anglii oraz we Wrocławiu. Płyta wydana została przez wytwórnię Matta Howdena, Redroom Studios i ukaże się 25 maja.
Trakclista:
01. Dirt City02. Dear Claire03. Krau04. Wroclaw In The Rain05. End Of The Year06. Organ Madness07. Boxed In Green08. Maid Of Orleans09. Planning For Zombie Apocalypse10. The World's Pain11. Anthems Flesh12. 47 Words For Sheffield13. Dirt Reprise Wydawca: Redroom Records (2012)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły