Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Aborcja. Strona: 7

Wysłany: 2007-06-27 22:24

Inyaloome (Bicz)
Inyaloome
Posty: 358
Poznań / moje

No właśnie-to tyle na ten temat.

Poza tym-jest to sprawa indywidualna-choć i społeczno-moralna...


Mon Mari...666 [img:dd992acbb5]http://img2.epuls.pl/images/smilies/mood_vampire_big.gif[/img:dd992acbb5] ...^V^


Wysłany: 2007-06-28 21:12

nomay (Bicz)
nomay
Posty: 566
Włocławek/Bergen/Praga/Kopenh...

:arrow: [b:fca947e66a]Indra[/b:fca947e66a]...Równiez sądzę, że ten numer nie przejdzie, podobnie jak pożal się boże poprzedni :roll: Co nie zmienia jednak faktu, że gdy słyszy się o takich kolejnych "kwiatkach" osób "myślących inaczej" to ręce opadają a facetom pewnie coś jeszcze...
Czasem się zastanawiam skąd się tacy geniusze biorą...wypuszczają ich z domu po czterdziestce? :roll:


"...większość śpi nadal, przez sen się uśmiecha, a kto się zbudzi nie wierzy w przebudzenie. Krzyk w wytłumionych salach nie zna echa, na rusztach łóżek milczy przerażenie" [img:672c732866]http://www.avatary.ork.pl/avatary/3095.gif[/img:672c732866]


Wysłany: 2007-06-29 12:04

[quote:cda2ac1729="dr_Faustus"][quote:cda2ac1729="nomay"]wypuszczają ich z domu po czterdziestce? :roll:[/quote:cda2ac1729]

Malo tego - nie dosc, ze wypuszczaja po czterdziestce to jeszcze na smyczy trzymaja, ktorą przyczepiono do niewlasciwej "podstawy główki" :twisted: :twisted: :twisted: ...i zapewne zbyt mocne wiazanie uwiera nieco :wink:[/quote:cda2ac1729]

...ja tylko dodam: ODCINAJĄC dopływ krwi do mózgu i jego niedotlenienie :lol:

O skutkach wole nie myśleć hahaha, choć wystarczy włączyć TV i poogladać LPR w akcjach... :lol:


Koniec i bomba, a kto czytał, ten trąba ! Witold Gombrowicz.


Wysłany: 2007-06-29 12:30

nomay (Bicz)
nomay
Posty: 566
Włocławek/Bergen/Praga/Kopenh...

:arrow: [b:0c2bb6072b]Indra[/b:0c2bb6072b]...wiesz 8)...ja miałam na myśli takich facetów, którzy rozsądnie na problem patrzą i wiedzą trochę o życiu, czego nie można (patrząc na projekty ustaw) powiedzieć o "mężczyznach" z pewnych kręgów partyjnych i okołopartyjnych.
:arrow: [b:0c2bb6072b]dr_Faustus[/b:0c2bb6072b] &[b:0c2bb6072b] Semjan[/b:0c2bb6072b] :twisted: no raczej :twisted: Z "męstwa" to im chociaż ta "niewłaściwa główka" się ostała, bo jaja to już z pewnością gdzieś dawno w akcji zaginęły...


"...większość śpi nadal, przez sen się uśmiecha, a kto się zbudzi nie wierzy w przebudzenie. Krzyk w wytłumionych salach nie zna echa, na rusztach łóżek milczy przerażenie" [img:672c732866]http://www.avatary.ork.pl/avatary/3095.gif[/img:672c732866]


Wysłany: 2007-07-03 18:17

[quote:ab38f422b7="Kapitan_Mineta"]a ja to wszystko pierdolę. Mam kobietę, która nie usunie dziecka gdy wpadniemy. Ani ja jej na to nie pozwole. A cała reszta ludzkości może się pousuwać nawzajem, wcale sie tym nie zmartwie.[/quote:ab38f422b7]

temu panu proszę polać wódy, dobrze gada :)



Wysłany: 2007-07-03 19:23

tak jest :!:

ten temat wywołuje we mnie agresję, a ciągle się tu wypowiadam :evil:



Wysłany: 2007-07-03 22:41

:lol: :lol: :lol:
agresję wzbudzają we mnie wypowiedzi odmienne od Twoich :P

nietolerancyjna jestem jakaś 8O :twisted:



Wysłany: 2007-12-22 22:54

Wampgirl (Bicz)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

Moim zdaniem na aborcję powinno zezwalać się kobietom w uzasadnionych przypadkach:
a)kiedy zagrożone jest życie matki
b) kiedy poczęte dziecko jest ofiarą gwałtu
c) kiedy dziecko ma się urodzić z poważnymi wadami - kiedy nie będzie w stanie normalnie funkcjonować ani ono, ani najbliższa rodzina


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Wysłany: 2008-03-16 14:32

Gorm-Herk (Diabolista)
Gorm-Herk
Posty: 68
Wschowa Leszno Poznan Ciołkowo...

ja takze jestem za aborcja. ona ratuje zycie matki i ojca. jesli ojciec ma troche honoru to dziecko jest tak samo jego sprawa jak i matki. nie wspominajac, ze niechciane dziecko nie ma lekkiego zycia. kobieta powinna miec wladze nad tym co jest w jej ciele i co jest przeciesz czescia jej ciala. i nikt nie powinien wsadzac swojego nosa w jej sprawy. w polsce prog czasowy do wykonania aborcji to te slynne 72h, podczas gdy sa kraje gdzie wynosi on 3 miesiace. to juz wystarczajaco duzo i mysle, ze to wlasnie taki czas powinien byc przydzielony ciazacym w polsce.

a tak w zasadzie to powinien sie wreszcie pojawic dostatecznie dobry srodek antykoncepcyjny zeby temat aborcji przestal byc tak wazny. niby XXI wiek mamy.
bo faktem jest, ze to wlasnie wzbudza poparcie dla usuwania ciazy. mysle, ze jesli ktos ma glowe na karku to uniknie niespodziewanej ciazy ale nigdy nic nie wiadomo - moze akurat zostanie objety w ramy tej tysiecznej czesci, ktora obejmuje prawdopodobienstwo niezadzialania srodka antykoncepcyjnego.

w ostatecznym rozrachunku aborcja moze byc nielegalna, a matka i tak znajdzie sposob zeby sie dziecka pozbyc. jesli jest wystarczajaco silna to nie bedzie potrzebowala to tego zadnego rodzaju lekarza i nikt jej nie udowodni, ze usuniecie plodu domowym sposobem nie bylo tylko nieszczesliwym wypadkiem.



Wysłany: 2008-03-16 21:23

Gorm-Herk (Diabolista)
Gorm-Herk
Posty: 68
Wschowa Leszno Poznan Ciołkowo...

no tak. to wlsnie biedota sie rozmnarza najszybciej. to tak jak we fragmencie teledysku korna, gdzie pokazany jest stosunek liczby dzieci rodzacych sie w dobrych rodzinach do rodzacych sie w biedniejszych. i to chyba bylo jakies 1,5 do 5. tak wiec z dwojga rodzicow powstaje srednio tylko 1,5 dziecka. w polsce jest pewnie bardzo podobnie.
dodatkowa sprawa jest jeszcze to, ze w nizszysch kregach spolecznych ludzie maja mniejsza swiadomosc tego co robia i jak to robic. stad tez dzieci.

owszem aborcja na wlasna reke jest ryzykowna. ale jest to chyba ryzyko oplacalne.

sterylizacja w usa nazywa sie wasektomia. podwiazuja nasieniowody i gitara. z tym, ze podobno powoduje to oschlosc u samcow i jest nieodwracalne. dlatego przedtem zamraza sie kilka strzalow.

nie kapuje czemu ktos z farmacji mialby zrabiac na tym, ze idealny srodek antykoncepcyjny nie istnieje - przeciesz to wlasnie wynalazca takiego srodka stalby sie milionerem. i uratowalby swiat przed aborcja.



Wysłany: 2008-04-21 10:54

Mscigniew (Bicz)
Mscigniew
Posty: 127
Lacus Solitudinis

Aborcja z łac. poronienie- oznacza dokonanie sztucznego przerwania ciazy. Aborcja to łagodne słowo, wole je zamienić na morderstwo... Jestem przeciwny morderstwom dokonywanym na dzieciach nienarodzonych... .
A odpowiedzialnosć za poczete zycie ponoszą zarówno kobieta jak i mezczyzna .


Jest nikim ten, co nie ulepsza świata.


Wysłany: 2008-05-31 21:52

Wampgirl (Bicz)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

Oglądałam kiedyś edukacyjny film o aborcji - mianowicie lekarz miażdżył ciało dziecka znajdującego się w macicy. Pokazane były zdjęcia, jak wykruszały się kości i kawałeczki narządów - np. serca i kości. Pokazany był też lekarz, który ponoć miał po wykonaniu kilku tysięcy zabiegów - wyrzuty sumienia, oraz kobiety, które w nocy rzekomo słyszały krzyki nienarodzonego dziecka.
Nie wiem, w jakim stopniu film wiarygodny, ale te aborcje wykonywane były w zaawansowanej ciąży. Puszczali to w ramach zajęć na religii, twierdząc, że dziecko można zawsze oddać do adopcji. Bo dziecko przecież nie zawiniło, że zostało poczęte - a zgwałcona kobieta? To już inna sprawa, pewnie jakaś Boża łaska na nią spłynęła. W każdym razie - kobietę można pokarać, dziecko zaś jest świętością.
Bez komentarza.


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Wysłany: 2008-05-31 23:59

Gdyby kary za np. gwałt były odpowiednie to też byłoby inaczej. Co to jest 12 lat? Powinno być dożywocie, a ja osobiście byłbym za karą śmierci bądź ciężkimi robotami do końca marnego żywota. Jednak w tym kraju prawo chroni przestępców i żadna z dzisiejszych ekip politycznych tego nie zmieni.



Wysłany: 2008-06-01 01:52

Jeśli idzie o te wymienione przypadki typu gwałt, zagrożenie życia, uszkodzony płód - jestem za aborcją. Jeśli idzie o aborcję tylko z powodu wpadki, to lepiej jest dobrze to przemyśleć, żeby nie przesadzać. Generalnie mamy społeczeństwo, które woli się zabawić, a nie myśli o konsekwencjach, nie przewiduje szczegółowo skutków swoich czynów i to nie tylko w tym temacie. Ludzie idą na całkowity spontan no i mamy taką mentalność. Może mieć to związek z "amerykanizacją" życia, chociaż tutaj nie będę oceniał. Co do tych emerytur... społeczeństwo nie zacznie robić dzieci tylko po to, aby miał kto pracować na emerytury. Jeśli chce się znaleźć antidotum na to wszystko - szukać należy głębiej. Żeby były dzieci, musi być związek (przynajmniej u większości, załóżmy), ale nie mówię o kościelnym ślubie czy czymś takim. Ludzie muszą dojrzeć do bycia w związku takim, jakiego chcą, a więc - znalezienia odpowiedniej osoby. Niestety duża liczba ludzi nawet nie wie o co chodzi. Powiem tak: jeśli związki będą w porządku, ludzie będą dążyć do spełnienia w takich sprawach z odpowiednimi DLA SIEBIE osobami to i sytuacja z przyrostem poprawi się. Jednak tego nie da się zmienić od tak. Należałoby zmienić pewne schematy, które rządzą zachowaniami społecznymi i takie tam... także lipa. Do tego dochodzi kasa, poziom życia, poziom bezpieczeństwa w kraju z którym chyba nie jest najlepiej, świadomość ludzi - i inne nie mniej ważne czynniki. To chyba ślepy zaułek w tym momencie. A co do głównego tematu - niech kobieta decyduje.



Wysłany: 2008-06-01 11:18

[quote:eabb01d132="Xardas_Czarny"]Gdyby kary za np. gwałt były odpowiednie to też byłoby inaczej. Co to jest 12 lat? Powinno być dożywocie, a ja osobiście byłbym za karą śmierci bądź ciężkimi robotami do końca marnego żywota. Jednak w tym kraju prawo chroni przestępców i żadna z dzisiejszych ekip politycznych tego nie zmieni.[/quote:eabb01d132]

Święte słowa. A co do obecnego prawa uwzględniającego te trzy przypadki - rzeczywiście brzmi ono dośc sensownie, szkoda że w praktyce przepis ten często jest martwy i kobietom nieraz odmawia się prawa do aborcji. Była nawet jakiś czas temu głośna sprawa na ten temat.

Najbardziej bulwersujące w dyskusji nt. aborcji, antykoncpecji i tym podobnych tematów są dla mnie wypowiedzi księży - primo to kobieta powinna decydować czy chce urodzić dziecko, secundo co do cholery ksiądz może wiedzieć o współżyciu/wychowywaniu dzieci/itd.? :roll:


Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Zbliżam się ku nieśmiertelności.


Re: Aborcja Wysłany: 2008-06-01 14:25

[quote:ff59192fc0="minawi"]

Czy uważacie, że problem aborcji jest jedynie winą kobiet? A może tylko w Polsce? Czy powinni w to wtrącać się mężczyźni? A co z postawą Kościoła, religii?

[/quote:ff59192fc0]

Powiem wam szczerze, że kościół ma najmniej w tej sytuacji do gadania. Jakbym została zgwałcona w wieku 14 lat to nie miałabym zamiaru wychowywać tego dzieciaka. Już nie mówiąć o teraźniejszości. A ciąża nie jest tylko sprawą kobiety ale również mężczyzny. Będzie to jego dziecko więc on też jest za to odpowiedzialny.A co do kary: Xardasie_Czarny oraz Kirie, zgadzam się z wami na 100%.

I jeszcze na temat księży: Droga Kirie, myślisz dlaczego chcieli zniesienia celibatu?:) wielu z nich ma już dzieciaki:)


"I'm not crazy. My reality is just different than yours" Alice in Wonderland "Amor ex oculis oriens in pectus cadit" Szkarłatny Kwiat


Wysłany: 2008-06-01 15:26

Lady_Margolotta (Bicz)
Lady_Margolotta
Posty: 299
Uberwald / Barlinek

[quote:bffb59b74d="Kirie"]

Najbardziej bulwersujące w dyskusji nt. aborcji, antykoncpecji i tym podobnych tematów są dla mnie wypowiedzi księży - primo to kobieta powinna decydować czy chce urodzić dziecko, secundo co do cholery ksiądz może wiedzieć o współżyciu/wychowywaniu dzieci/itd.? :roll:[/quote:bffb59b74d]

o współżyciu i wychowywaniu dzieci bardzo dużo mogą powiedzieć, konkretnie: o współżyciu z dziećmi. a i też np. u mnie niby wszyscy wiedzą że proboszcz z parafii obok ma konkubinę i córkę, ale nie mówi się o tym przecież głośno, po co psuć wizerunek księdza, prawda?

co do gwałcicieli podoba mi się taka średniowieczna metoda karania: przykuć blaszką za jądra i zostawić nóż -albo se facet utnie, albo umrze z głodu. myślę że byłoby to bardziej skuteczne, niż groźba więzienia, skąd -niezależnie od wielkości popełnionej zbrodni- zostanie zwolniony po 2 latach i dokona kolejnej zbrodni.


Carpe jugulum


Wysłany: 2008-06-01 15:33

[quote:4fed101db5="Lady_Margolotta"][quote:4fed101db5="Kirie"]

Najbardziej bulwersujące w dyskusji nt. aborcji, antykoncpecji i tym podobnych tematów są dla mnie wypowiedzi księży - primo to kobieta powinna decydować czy chce urodzić dziecko, secundo co do cholery ksiądz może wiedzieć o współżyciu/wychowywaniu dzieci/itd.? :roll:[/quote:4fed101db5]

o współżyciu i wychowywaniu dzieci bardzo dużo mogą powiedzieć, konkretnie: o współżyciu z dziećmi. a i też np. u mnie niby wszyscy wiedzą że proboszcz z parafii obok ma konkubinę i córkę, ale nie mówi się o tym przecież głośno, po co psuć wizerunek księdza, prawda?

co do gwałcicieli podoba mi się taka średniowieczna metoda karania: przykuć blaszką za jądra i zostawić nóż -albo se facet utnie, albo umrze z głodu. myślę że byłoby to bardziej skuteczne, niż groźba więzienia, skąd -niezależnie od wielkości popełnionej zbrodni- zostanie zwolniony po 2 latach i dokona kolejnej zbrodni.[/quote:4fed101db5]

Oczywiście, że sie nie mówi głośno ale akurat księża rzeczywiście dużo to mają do powiedzenia.

A co do kary. Dobry pomysł a i owszem. Tylko najgorsze jest to, że po takiej karze,oraz rekompensaty pieniężnej nie odwróci się wyrządzonej krzywdy. Naznaczone nią będzie wszytko.


"I'm not crazy. My reality is just different than yours" Alice in Wonderland "Amor ex oculis oriens in pectus cadit" Szkarłatny Kwiat


Wysłany: 2008-06-01 15:38

Owszem, na tym to polega. Gwałt niszczy wszystko, dla wielu jest gorszy niż śmierć. Rekompensata nie wielka, jednak kara śmierci bądź cielesna, robót bądź cokolwiek ostrego mogłoby spowodować zahamowanie tego typu procederów. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo dajmy na to - nie każdy z gwałcicieli boi się 12stu lat pozbawienia wolności. A może wyjdzie wcześniej i od nowa? Proste.



Wysłany: 2008-06-01 15:43

Lady_Margolotta (Bicz)
Lady_Margolotta
Posty: 299
Uberwald / Barlinek

[quote:954bbf6ee5="Xardas_Czarny"]Owszem, na tym to polega. Gwałt niszczy wszystko, dla wielu jest gorszy niż śmierć. Rekompensata nie wielka, jednak kara śmierci bądź cielesna, robót bądź cokolwiek ostrego mogłoby spowodować zahamowanie tego typu procederów. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo dajmy na to - nie każdy z gwałcicieli boi się 12stu lat pozbawienia wolności. A może wyjdzie wcześniej i od nowa? Proste.[/quote:954bbf6ee5]

dach nad głową, jeść dają, telewizor, pracować nie trzeba. wiele osób przecież nie potrzebuje więcej dla swej egzystencji, 12 lat w takich warunkach -przecież to dla nich sama przyjemność. a my jako podatnicy jeszcze za nich płacimy.


Carpe jugulum


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło