Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Znamy supporty koncertów Fields Of The Nephilim w Polsce

Fields Of The Nephilim, gothic rock, Closterkeller, Digital Angel, Deathcamp Project, electropop, deathrock, rock gotycki

Agencja Artystyczna Knock Out Productions ogłosiła, które zespoły wystąpią z legendarnym Fields Of The Nephilim w Polsce. Będą to grupy: Closterkeller, Digital Angel (tylko Kraków) oraz Deathcamp Project (tylko Warszawa). Przypominamy, że FOTN wystąpi 31 stycznia 2014 roku w Krakowie oraz 1 lutego w Warszawie. Właśnie mija 25 lat od wydania drugiej, przełomowej płyty Fields Of The Nephilim "The Nephilim". W związku z tym zespół planuje podczas najbliższych koncertów zagrać cały materiał z tej płyty. Ponadto do składu powrócił współzałożyciel i oryginalny basista zespołu Tony Pettit.

Closterkeller (Warszawa) rock gotycki:

W 2013 roku minęło ćwierć wieku, odkąd na polskiej scenie pojawił się jej najsłynniejszy przedstawiciel z kręgu rocka gotyckiego, stołeczny Closterkeller. Lata mijają, a na czele kapeli niezmienne stoi charyzmatyczna wokalistka Anja Orthodox, zaś obok niej na scenie przy klawiszach stoi Michał "Rollo" Rollinger, który gra z Anją od 1990 roku. Pod koniec 2013 i na początku 2014 roku ze składu ubyło aż trzech muzyków, w tym basista Krzysztof Najman (były mąż Anji i ojciec jej pierwszego syna), gitarzysta Michał Kumala (drugi mąż i ojciec drugiego syna wokalistki) oraz perkusista Gerard Klawe. Ale Closterkeller będzie istniał, jak zapewnił menedżment grupy. "W chwili obecnej, w nowym, odmienionym składzie intensywnie przygotowuje się do koncertów przed Fields Of The Nephilim w Krakowie i Warszawie. Nowe oblicze zespołu ujrzycie już 31 stycznia!" – napisał. To dobry powód, aby pojawić się na koncertach. Choć chyba lepszym jest możliwość usłyszenia przebojów Closterkeller, a tych zespół trochę przez ćwierć wieku skomponował (m.in. "Owoce wschodu" ze złotego krążka "Scarlet", "Iluzyt", "Władza", "Na krawędzi", "W moim kraju"), a także kawałki z ostatniej studyjnej płyty "Bordeaux". To będzie nowy początek nowego Closterkellera.

Digital Angel (Polska) electropop, rock gotycki:

Grali już między innymi na Castle Party, otwierali koncert XIII Stoleti, teraz dostąpią zaszczytu supportowania brytyjskiej legendy mrocznej muzyki, Fields Of The Nephilim. Nazywają się Digital Angel i są dobrze znaną rodzimym fanom brzmień gotyckich załogą z Wrocławia. Powstała w 2006 roku, ale płytowego debiutu doczekała się dopiero w 2009 roku. Krążek nosił tytuł "On The Side Of The Angels". Digital Angel to trio, które tworzą: Steffan (wokal), Alvar (instrumenty klawiszowe, programowanie) oraz Jaca (gitara). Panowie ciekawie łączą electro, darkwave z tradycyjnym rockiem gotyckim, a nawet progresywnym. Ostatnią pozycją w dorobku grupy jest zawierająca osiem piosenek EP-ka "Affirmation Of Life" z 2013 roku, która ukazała się nakładem oficyny Alchera Visions.

Deathcamp Project (Polska) rock gotycki, death rock, elektronika, industrial:

Kluczborski duet Deathcamp Project jest nazwą świetnie znaną wśród fanów brzmień gotyckich i electro już od blisko 13 lat. Tak, tak, tyle czasu minęło odkąd Betrayal (bas, programowanie, klawisze, produkcja) oraz Void (wokale, gitara, teksty) zaczęli działalność pod tym szyldem. Duet stał się znany nie tylko w Polsce. Deathcamp Project z powodzeniem koncertowali także poza granicami ojczyzny. Supportowali między innymi, Clan Of Xymox, jak również Fields Of The Nephilim, przed którymi zaprezentują się ponownie (w Warszawie). Wielką fanką duetu jest Anja Orthodox z Closterkeller, która ze swoją grupą 1 lutego zagra koncert tuż przed główną gwiazdą wieczoru. Betrayal i Void mają na koncie dwie duże płyty, dwa single, dwie EP-ki i dwie demówki. Ale nagrania grupy można też znaleźć na licznych składankach (choćby "Minimax.pl 3"). Ostatnie wydawnictwo duetu pochodzi z 2011 roku i zatytułowane jest "Painthings". Betrayal i Void są doskonali na koncertach, mają duże doświadczenie w występach przed publicznością.

FIELDS OF THE NEPHILIM (Wielka Brytania) Rock Gotycki

+

Closterkeller (Warszawa) rock gotycki

Digital Angel (Polska) electropop, rock gotycki - tylko Kraków

Deathcamp Project (Polska) rock gotycki, death rock, elektronika, industrial - tylko Warszawa

Data: 31 stycznia (piątek) 2014

Klub: Kraków - Studio, Budryka 4

Data: 1 lutego (sobota) 2014

Klub: Warszawa - Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety:

120 zł przedsprzedaż

140 zł w dniu koncertu

http://knockoutprod.net/site/

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły