Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Year Of No Light zagra w Warszawie

Year Of No Light, Monarch, ambient, post metal, atmospheric sludge metal, doom metal

Year Of No Light wkrótce przyjedzie do Polski pierwszy raz od występu na Asymmetry Festival w 2010 roku. Grupa wystąpi 8 sierpnia 2016 w warszawskiej Hydrozagadce. Supportować ją będzie inny francuski zespół – Monarch. Muzykę Year Of No light nie jest łatwo jednoznacznie sklasyfikować. Z jakimi uczuciami kojarzy się im ich własna muzyka? – "Z burzą ekstatycznych uczuć w obliczu nadchodzącego końca świata. Staramy radzić sobie z naszymi demonami poprzez dym ze wzmacniaczy" – stwierdził w jednym z wywiadów Pierre Anouilh, gitarzysta grupy.

Skład i styl YONL ewoluują nieprzerwanie od piętnastu lat. Jedną z dużych zmian była rezygnacja z wokali po wydaniu debiutanckiego albumu "Nord". - "Obecny skład jest konfiguracją, jakiej szukaliśmy. Jesteśmy bardziej "elektryczną orkiestrą" niż zespołem. Możemy dzięki temu poświęcić się zgłębianiu bardziej dzikich rejonów. Lubimy się zgubić w dźwiękach muzyki. Staramy się dzielić tym transcendetnalnym doświadczeniem z ludźmi, którzy przychodzą na nasze koncerty" – podkreślają muzycy.

- "Instrumentalna muzyka jest najlepszym sposobem na na dotarcie do ludzkiego psyche. W trakcie naszych koncertów reakcje ludzi są różne – niektórzy mdleją, niektórzy zamykają oczy, inni krzyczą i płaczą." – dodaje Anouilh.

Year Of No Light, Monarch

8 sierpnia 2016 r. (poniedziałek)

Klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)

Bilety:

49 PLN (przedsprzedaż)

59 PLN (w dniu koncertu)

Serwis DarkPlanet objął patronat medialny nad koncertem.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły