Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Xanctux - A?

A?, Xanctux, Misanthropic Meditation, dark ambient, Burzum, Hlidskjalf

„A?” to jeden z dwóch pełnych materiałów jakie zaprezentował Xanctux w bieżącym roku. O ile „Misanthropic Meditation” było oparte tylko na ponurych dźwiękach syntezatorowych, to tutaj autor postanowił uwypuklić nieumiejętność obsługi kilku instrumentów i podrażnić rozlazłą mieszaniną nieskoordynowanych uderzeń i pobrzdąkiwań w założeniu mających być mrocznymi i wypełniać znamiona dark ambientu.

Kasetę dostałem bezpośrednio od wydawcy, więc tym bardziej mogłem się zdziwić, że nie ma nic na pierwszej stronie. Właściwie powinno to wykluczyć pisanie recenzji, ale ponieważ znalazłem całość na YouTube, to postanowiłem dopomóc sobie w ten sposób i przez ostatnie dni połowę słuchałem na słuchawkach z telefonu, a drugą połowę z przysłanej kasety, za każdym razem utwierdzając się coraz bardziej w przekonaniu, że nie był to dobry pomysł. Tak więc sześć z trzydziestu czterech wyświetleń w sieci są moje wymuszone i mocno przecierpiane.

Myślę, że płytę na poziomie „A?” jest w stanie nagrać każdy komu tylko chciałoby się odpowiednio długo pobrzęczeć i porzęzić. Niestety Xanctux chce długo. Gra na gitarze, perkusji, klawiszach i chyba nawet wiolonczeli jest na poziomie absolutnie zerowym, podobnie jak cedzone gardłowo monologi. Jedynym składnym fragmentem muzycznym jest cover Burzum z klawiszowej płyty „Hlidskjalf”, choć w porównaniu z oryginałem też bardzo marnej jakości. Reszta to jest po prostu jakaś straszna katastrofa. W dodatku druga strona nagrana jest bardzo cicho. Trzeba ją nastawiać na dużej głośności i te wszystkie plumkania ledwo wyłaniają się zza szumu taśmy. W tej sytuacji mam nieodparte wrażenie, że pierwsza strona kasety jednak była lepsza:)

Biorąc pod uwagę wszystkie przytoczone okoliczności, wydaje mi się, że niewielki z pozoru nakład trzydziestu trzech egzemplarzy i tak jest o trzydzieści jeden za duży. Twórca i wydawca mogliby sobie zostawić po sztuce i nikogo więcej tym nie maltretować.

Tracklista:

1. Ma-Rigpa
2. Sunnata
3. Die Liebe Neprus (Burzum cover)
4. Insane Oneironaut Enslaved In His Own Mind
5. Praise Chaos!
6. Antarabhawa
7. Dream About A Rotten Woman
8. Pavor Nocturnus
9. Tantra Of Worms

Wydawca: Heerwegen Tod Production (2020)

Ocena szkolna: 1

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły