Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

XIII Wrocław Industrial Festiwal już za miesiąc

XIII Wrocław Industrial Festiwal, Wrocław Industrial Festiwal 2014, industrial, EBM, dark ambient, avantgarde, neo folk, power electronics, cold wave, noise, electronica

Już 6 listopada 2014 roku rozpocznie się trzynasta edycja Wrocław Industrial Festival, który należy do najbardziej unikalnych w swojej formule wydarzeń zarówno w Polsce, jak i na świecie. Mierzy się z mrokiem kultury industrialnej, będąc jednocześnie propozycją różnorodną programowo oraz od lat ważną platformą spotkań fanów tej estetyki, jej badaczy i animatorów. Festiwal prezentuje całe bogactwo przemysłowej i post-przemysłowej muzyki w wielu odsłonach: usłyszymy tu ambient, neofolk, cold wave, post-punka, noise i awangardę, jak również trudne do zaklasyfikowania gatunki współczesnej elektroniki, eksperymenty dźwiękowe i klasyczne industrialne brzmienia. Serwis DarkPlanet objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Podczas tegorocznej edycji wystąpi uznawany za ojca dark ambientu Brian Williams ze swoim projektem Lustmord - wrocławski set będzie dopiero dwudziestym trzecim w 35-letniej karierze projektu. Wydarzeniem będzie też występ we Wrocławiu The Legendary Pink Dots, grupy, która ma status jednego z najbardziej wpływowych zespołów muzycznych przełomu wieków i która umiejętnie łączy industrialne dźwięki z psychodeliczną wrażliwością.

Usłyszymy po raz pierwszy w Polsce legendarną słoweńską Borghesię czy Erica Randoma, należącego do najważniejszych postaci brytyjskiej sceny elektronicznej lat 80-tych XX wieku, ale nie zabraknie i współczesnych eklektyków pokroju francuskich 2kilos&more, którzy do industrialnej mieszanki dodają minimal, post-rock, IDM albo drum'n'bass, w Sali Gotyckiej pojawią się zaś w towarzystwie Black Sifichi, artysty spoken-words.

Matt Howdem powróci do Wrocławia ze swoim subtelnym projektem Sieben, który wchodzi w mariaż industrialu z muzyką neoklasyczną, Job Karma zapowiada za to specjalny koncert z udziałem muzyków, biorących udział w nagrywaniu nowego, wydanego w maju tego roku albumu grupy.

Bogaty line-up Festiwalu stanowi mieszankę aktualnych trendów w szeroko rozumianej muzyce industrialnej, będzie zatem dobrą okazją do nowych poszukiwań i odkryć dla wszystkich tych, których wrażliwość muzyczną kształci miasto i jego gigantyczny, pulsujący organizm. W tym roku poza gotyckimi przestrzeniami przy Purkyniego 1, gdzie tradycyjnie już gości Festiwal, koncerty usłyszymy również w Eterze i Liverpoolu, ponadto w ramach działań dodatkowych odbędą się pokazy ważnych dla kultury industrialnej filmów w salach Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

XIII Wrocław Industrial Festiwal 2014

6-9.11.2014

2kilos & more + Black Sifichi (F)

6 Comm (GB)

Ab Intra (PL)

Borghesia (SLO)

Darkrad (RUS)

Düsseldorf (PL)

Eric Random (UK)

Ex.Order (D)

Frustration (F)

Job Karma (PL)

Jude (PL)

Legendary Pink Dots (NL-UK)

Lustmord (USA)

Micromelancolie (POL)

Purgist (PL)

Roma Amor (IT)

Sektion B (D)

Sieben (UK)

Synapsis (PL)

Tehôm (CRO)

Troum (D)

Wrangler (UK)

http://industrialart.eu/

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły