Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Współpraca Casual Control! i Zoharum

Wydawnictwo Zoharum poinformowało o nawiązaniu współpracy z labelem Casual Control, specjalizującym się w dźwiękach spod znaku industrial /noise. Założycielem i właścicielem labelu jest Karol Ilow – muzyk projektu Panic Bedroom. W ramach kooperacji  z Casual ControlZoharum zajmie się dystrybucją niezwykle intrygującego albumu Panic Bedroom zatytułowanego „Beasts of the end Time”, który ukaże się już jesienią. Wkrótce zostanie ogłoszona data premiery albumu.Projekt Panic Bedroom powstał w 2007 roku we Wrocławiu z inicjatywy Karola Ilowa. W początkowej fazie działał on w pojedynkę, zajmując się syntezą brzmień, kompozycją jak również field-record’ingiem. W 2009 roku w roli wokalisty do projektu dołączył Szymon Borodziuk. Od tej pory Panic Bedroom działa już jako duet.

Muzyka Panic Bedroom to niskie i pulsujące brzmienia, mechaniczne pętle, syreny alarmowe, niepokojące drone’y, ambientowe przestrzenie oraz skowyt maszyn. A wszystko to wzbogacone dawką noise’u.

Tematyka, jaką porusza Panic Bedroom, to upadek zachodnich cywilizacji, zapaść i odwrócenie wartości moralnych, ukierunkowanie na konsumpcję a przede wszystkim globalna dominacja i zniewolenie ludzkości rodem z Orwella. Przekaz zespołu niesie przestrogę przed mroczną wizją przyszłości, jest krzykiem wołającym o przebudzenie uśpionych mas, o otworzenie zamkniętych oczu.

Krążek „Beasts of the end Time” jest debiutem płytowym zespołu. Swój wkład muzyczny w płytę mają także DVJ Tomasz Mniamos znany z S.A.D. i Acid TV oraz Marcin Kępa, który wzbogacił płytę o partie gitarowe. Panic Bedroom aktualnie pracuje nad następną płytą.

Więcej na stronach:

Casual Control:  www.myspace.com/casualcontrol Panic Bedroom: www.panicbedroom.com Zoharum - the label for experimental art: www.zoharum.com

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły