Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2018
Recenzje :

Witch Head Nebula - Krzyki Z Próżni

Under The Sign Of Garazel Productions, Putrid Cult, Witch Head Nebula, Krzyki Z Próżni, black metal

Under The Sign Of Garazel Productions we współpracy z Putrid Cult prezentują debiutancką płytę Witch Head Nebula „Krzyki Z Próżni”. Zespół jest dwuosobowy, pochodzi z Łodzi i para się black metalem. Album jest nagrany po polsku i zawiera siedem zatytułowanych kolejno po sobie kompozycji. Brzmienie Witch Head Nebula jest bardzo brudne i rozmyte. Ciężko się przez nie przebić, żeby dokopać się do riffów i często ma się wrażenie bezładnego chaosu. 

Jakby zespół gubił muzykę, a zostawała tylko skorupa hałasu. Wciąż jest siermiężnie i surowo, choć bywają momenty wydrenowanej psychodeliki, szczególnie w „Krzyk VII”, gdzie takiego płynnego, gitarowego grania jest najwięcej i właśnie dlatego ten numer spodobał mi się najbardziej i zwróciłem na niego największą uwagę. Najczęściej jednak gitary, łącznie z basem, tak dudnią, że ciężko jest wyłapać ich linie, a cały dźwięk skupia się w rytmie wybijanym przez perkusję. Na dłuższą metę powoduje to monotonię i wrażenie ciągłego stania w miejscu.

Nie pomaga również wokal. Ma kilka swoich odcieni, ale generalnie jest toporny, jednostajny i ciężko unoszący się nad dźwiękiem. Przykładem jest wolniejszy początek "Krzyk II" i wejście wokalu. Bardzo nieudany moment, których więcej jest w tym utworze. Wypowiadane mozolnie teksty nie mają plastyczności i siły przebicia, a raczej pogłębiają wrażenie drętwości i oklepania. Są po prostu męczące.

Momentami jednak może się to podobać. Zespół tworzy takie czarne dziury wirującego blacku, gdzie te rozjechane gitary się zjeżdżają w szorstkie pasaże. Świdrujące wiry wkręcają się w podświadomość i to jest kierunek, w którym widziałbym możliwości twórcze tego zespołu. Ale tego grania jest tu za mało, a za dużo szumu i mówienia tekstu. Wszystko jest zbyt podobne i bez momentów kulminacyjnych. Płyta niewyrazista i ciężka do obycia.

Tracklista:

01. Krzyk I

02. Krzyk II

03. Krzyk III

04. Krzyk IV

05. Krzyk V

06. Krzyk VI

07. Krzyk VII

Wydawca: Under The Sign Of Garazel Productions (2018)

Ocena szkolna: 3+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły