Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Waroath - Conjuration Of Wargods

Waroath, Wened, Adrian, Empheris, Conjuration Of The Wargods, Neimad, Putrid Cult, Running Wild, black metal, heay metal

Waroath to jeden z niezliczonych projektów Weneda, tym razem z udziałem Adriana z Empheris. Na pierwszym demie „Conjuration Of The Wargods” gitarę i bas nagrał Neimad. Zostało ono wydane przez Putrid Cult w liczbie dwustu ręcznie numerowanych egzemplarzy, z których dwudziesty piąty należy do mnie. Materiał jest głęboko podziemnym hołdem dla zagranicznych i polskich mistrzów Weneda, których w liczbie szesnastu wymienia w okładce. Wśród nich znajduje się Running Wild, którego cover możemy usłyszeć na kasecie.

Zanim to jednak następuje mamy trzy kawałki surowego, pierwotnego metalu, utrzymanego w blackowym klimacie. Muzyka nie jest jednak przesadnie ciężka, ani wściekła, a zło poprzez nią wyrażone charakteryzuje się nienawistną czernią przekazu. Tempa raczej wolne, wpadające w skoczne heavy metalowe. Produkcja oczywiście brudna i garażowa, nagrywana w krypcie, a trzeci numer nawet z próby. Wszystko jest proste w graniu, dość suche w brzmieniu, ma sprawiać wrażenie wyrastania ze źródła nieczystego metalu i takie właśnie z pewnością sprawia. Wokal Adriana jest krzykliwy, lecz przystępny w odbiorze, a teksty oczywiście pełne szczęku stali i demonicznych mocy: „Podmuch metalu w pył wroga rozbija, triumfuje nasza niszczycielska siła.” Mimo anglojęzycznych tytułów, wszystkie teksty są po polsku.

Cover zagrany jest w tym samym, nieokrzesanym formacie, ale z heavy metalowym polotem i energią. (Tylko czemu Prisoners, a nie Prisoner?) Na koniec zaś powtórzony jest „Night Of Devils Flag”, tym razem zatytułowany po polsku. Nagrany jest głośniej, z wyraźniejszym, ale nie mniej brudnym brzmieniem. Różnica jest jeszcze taka, że tym razem śpiewa Wened, głosem czystszym, mniej skrzekliwym.

„Conjuration Of The Wargods” to bardzo bezpośrednia i naturalnie dzika produkcja, w której liczy się zamierzchła siła starego, dobrego metalu. Kto chce sobie posłuchać wyszukanej muzyki w ogóle nie ma czego tutaj szukać. Kto ma ochotę zanurzyć się w bitewnym szale piwnicznego podziemia ten niech śmiało odpala: „Diabelskie chorągwie już rozpostarte, bój toczą podziemnego kultu siły zwarte.”

Tracklista:

1. Sprzysiężenie Wojennych Bogów
2. Night Of Devil's Flags
3. Pagan Steel, Rivets and Leather (Total Metal - Piekielnych Bogów Moc)
4. Prisoners Of Our Time (Running Wild cover)
5. Noc Diabelskich Chorągwi

Wydawca: Putrid Cult (2013)

Ocena szkolna: 3+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły